Fantastika: Meilutytė Toronte iškovojo dar vieną aukso medalį

Rapšys liko per plauką nuo bronzos

Toronte (Kanada) sekmadienį finišavo antrasis šio sezono FINA pasaulio plaukimo taurės etapas trumpame (25 m ilgio) baseine. Paskutinį vakarą dėl medalių kovojo ir trys lietuviai.

Moterų 50 m plaukimo krūtine finalas baigėsi dar vienu Rūtos Meilutytės triumfu. Lietuvė 5-ą kartą karjeroje šią distanciją įveikė greičiau nei per 29 sek. (28.96). R.Meilutytė atlaikė amerikietės Lilly King (29.20) spaudimą. Trečia liko Anastasia Gorbenko (30.25) iš Izraelio.

„Kol kas šis pasaulio taurės sezonas man klostosi labai sėkmingai. Gera čia matyti tiek daug Lietuvos vėliavų ir sulaukti palaikymo“, – po pergalės sakė R.Meilutytė.

Tuo tarpu L.King, paprašyta išsirinkti savo mėgstamiausią distanciją, įvardijo 100 m nuotolį:

„Aišku, kad smagu čia lenktyniauti. Tai – linksmiausia šio sporto dalis. Kuri rungtis mano mėgstamiausia? Aš laimėjau 200 m rungtį, todėl turbūt turėčiau įvardyti ją, bet iš tiesų man smagiausia varžytis 100 m nuotolyje su šia mergina“, – sakė ji.

25-erių R.Meilutytė, vakar nugalėjusi 100 m plaukimo krūtine finale, šįryt 50 m krūtine rungties atrankoje laimėjo savo kvalifikacinį plaukimą (29.91 sek.). Vos 0.01 sek. greitesnė ryte buvo kitame plaukime startavusi JAV atstovė Lilly King (29.90 sek.).

Pirmajame šio sezono pasaulio taurės etape R.Meilutytė šią rungtį laimėjo pasiekdama Europos rekordą (28.60) ir antrą rezultatą šios rungties istorijoje. Vienintelį kartą greičiau šią rungtį yra įveikusi pasaulio rekordininkė jamaikietė Alia Atkinson (28.56).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale Andrius Šidlauskas beveik visą distanciją buvo 4-as, tačiau prieš finišą praleido į priekį amerikietį Reece‘ą Whitley ir finišavo 5-as (2:06.36). A.Šidlauskas buvo 0.2 sek. lėtesnis nei rytiniame atrankos plaukime.

Nugalėjo amerikietis Nicas Finkas (2:03.78), kuris, kaip įprasta, išlaikė daugiausiai jėgų finišui. Antras buvo 150 m lyderiavęs olandas Casparas Corbeau (2:04.17), trečias – brazilas Caio Pumputis (2:04.27), kurio seneliai kilę iš Lietuvos.

25-erių A.Šidlauskas ryte 200 m plaukimo krūtine atrankoje distanciją įveikė per 2 min. 6.16 sek. ir taip pat su antru geriausiu laiku kvalifikacijoje pateko į finalą. Už A. Šidlauską rytinėje atrankoje greitesnis buvo tik tame pačiame plaukime startavęs Brazilijos plaukikas Caio Pumputis (2 min. 5.68 sek.).

Netikėtai baigėsi vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalas, kuriame laimėjo 7-ajame takelyje plaukęs amerikietis Brooksas Curry (1:42.32). Kitas prizines vietas laimėjo sportininkai iš kraštinių takelių. Sidabras atiteko 8-ame takelyje plaukusiam amerikiečiui Trentonui Julianui (1:42.35), o bronza – 1-ame takelyje buvusiam JAV atstovui Kieranui Smithui (1:42.45).

Danas Rapšys finišavo per 1 min. 42.46 sek. ir pasiekė identišką laiką kaip ir Pietų Afrikos Respublikos atstovas Matthew Satesas (1:42.46). Įprastai pavijus M.Satesą medalis būtų garantuotas, bet šį kartą tiek lietuvis, tiek afrikietis liko greta prizininkų. Jiems trūko tik 0.01 sek. iki bronzos, 0.11 sek. – iki sidabro ir 0.14 sek. – iki aukso.

Beje, D.Rapšys po 150 m dar buvo 6-as, bet finišui išlaikė daugiausiai jėgų. Paskutinius 50 m (25.38) lietuvis plaukė visa sekunde greičiau už tris lyderius, tačiau to neužteko.

27-erių D.Rapšys ryte 200 m distanciją laisvuoju stiliumi įveikė per 1 min. 43.77 sek. ir finišavo pirmas savo plaukime, tik 0.01 sek. aplenkęs Drew Kiblerį. Bendroje įskaitoje D.Rapšys buvo antras. Greičiau plaukė tik Pietų Afrikos Respublikos atstovas Matthew Satesas (1 min. 43.58 sek.).

Šio sezono pasaulio taurės nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).