• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Aš viską žinau, jie lenktyniavo, kas greičiau nuvažiuos iki autobusų stoties... Ir mano mamos jau nebėra...“ – tokį komentarą po tragiškos avarijos kaltininko nuotrauka socialiniame tinklalapyje „Facebook“ paliko mamos netekusi 13-metė.

„Aš viską žinau, jie lenktyniavo, kas greičiau nuvažiuos iki autobusų stoties... Ir mano mamos jau nebėra...“ – tokį komentarą po tragiškos avarijos kaltininko nuotrauka socialiniame tinklalapyje „Facebook“ paliko mamos netekusi 13-metė.

REKLAMA

Skaudi nelaimė įvyko praėjusio sekmadienio vakarą. 23 metų biržietis Alvaras Jonikas sukėlė avariją ir pasišalino iš įvykio vietos. Važiuodamas automobiliu „VW Golf“, viršijo leistiną greitį, nesuvaldė mašinos ir trenkėsi į kelio pakraštyje stovintį „Renault Laguna“.

Per eismo įvykį žuvo automobilio „Renualt Laguna“ vairuotoja I. Č. Moteris tuo metu stovėjo prie automobilio bagažinės ir krovė pirkinius. Smūgis buvo toks stiprus, kad „Renault Laguna“ trenkėsi į medį. Moteris žuvo iš karto. Su avarijos kaltininku vykę 17-metis ir 16-metis dėl sužalojimų atsidūrė Panevėžio ligoninėje.

Vėliau prie A. Joniko „Facebook“ profilio nuotraukos pasipylė kelių gaideliu praminto jaunuolio elgesiu pasipiktinusių tautiečių komentarai. Šalia prakeiksmų ir piktų žodžių buvo galima išvysti ir jautrų žuvusios moters dukters įrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Balsas.lt primena, kad A. Jonikas jau 9 kartus yra baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Jis yra buvusių policijos pareigūnų sūnus.

REKLAMA

Apgaulinga ramybė

Mergaitę naujienų portalo balsas.lt žurnalistas pagal vardą ir pavardę surado socialiniame tinkle „Facebook“. Ji netrukus priėmė kvietimą „draugauti“. Paklausta, ar galima su ja susisiekti telefonu, paauglė atsargiai pasidomėjo, kam, bet netrukus numerį atsiuntė.

Paskambinus mergaitė patvirtino, kad būtent jos mama pateko į lemtingą avariją, o komentarus internete prie straipsnių paliko ji. Pašnekovė apie nelaimę kalbėjo itin ramiai, o paprašyta patikslinti, kada įvyko eismo įvykis, sakė: „Man teigė, kad vakar, 20.40 val.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus apie amžių, mergaitė nedvejodama patikino, kad jai netrukus sukaks keturiolika metų. Pokalbis įvyko pirmadienio pavakarę, buvo matyti, kad prie kompiuterio mergaitė sėdi mažiausiai pora valandų.

Geriau išsilieti internete

Niekam nėra paslaptis, kad socialiniuose tinklalapiuose, ypač kalbant apie paauglius, verda itin aktyvus gyvenimas. Portalas balsas.lt domisi, ar paaugliams verta ieškoti paguodos arba išsilieti susikaupusias neigiamas emocijas virtualioje erdvėje. Ypač kai joje tiek daug smurto, neapykantos ir keiksmažodžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Santariškių klinikų psichiatrė, medicinos mokslų daktarė Aušra Deksnytė:

– Ar socialiniai tinklai yra tinkama vieta ieškoti paguodos arba išsilieti?

– Kalbant apie šį konkretų atvejį, mergaitė turi kuo nors užsiimti. Ji turi išgyventi savo nelaimę. Staigi mamos netektis ir dar tokiomis aplinkybėmis, kai beveik bendraamžis (10 metų skirtumas) užmušė jos mamą, yra baisus dalykas. Manau, kad bendraujant socialiniame tinkle pavyksta ir rasti paguodą, ir išsilieti.

REKLAMA

Kodėl žmonės žiūri siaubo filmus? Taip išlieja savo emocijas, nerimą, baimę. Ir tai daro saugiai. Todėl „Facebook“ yra gana saugus emocijų išliejimo būdas. Jeigu, pavyzdžiui, ji bėgtų į gatvę ir pradėtų kabinėtis prie jaunų vairuotojų, imtų aiškinti, kokie jie blogi, tada būtų negerai. Mergaitė galėtų nukentėti.

– Kaip tokią siaubingą būseną ištverti žmogui, kuriam dar nėra net 18 metų?

– Nepilnamečiams turėtų padėti patys artimiausi žmonės. Suprantama, kad suaugusieji taip pat būna šokiruoti, tačiau jie pirmiausia turėtų pagalvoti apie vaikus.

REKLAMA

Į tokias situacijas dėmesį turėtų atkreipti socialiniai darbuotojai, psichologai, bendruomenė ir mokykla. Mergaitė juk pati nepaprašys pagalbos, todėl reikia pasidomėti, kaip ji jaučiasi ir kaip jai būtų galima padėti.

– Kaip tokios skaudžios netektys paveikia nepilnamečių ateitį?

– Iš to, kas vyksta dabar, sunku numatyti ateitį. Kategoriškai teigti, kad tai paveikia, negalima. Įvairiai žmonės susitvarko. Daug žmonių netenka artimųjų. Bet ne visi dėl to vėliau turi psichologinių problemų.

Iš tikrųjų tarp suaugusiųjų tokių žmonių, kurie vaikystėje tragiškomis aplinkybėmis neteko artimųjų, yra nemažai. Daliai jų tikrai dažnai reikia pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų