• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinį tinklą „Facebook“ pradėjo atakuoti nauja kenkėjiška programa „Fan Check“. Vartotojai sugundomi tariamai nauja „Facebook“ funkcija, leidžiančia stebėti, kas apsilanko jų asmeniniuose puslapiuose (profiliuose). Šis kenkėjas taip pat aktyviai plinta ir per paieškos sistemas, kai vartotojai ieško informacijos apie šį naują pavojų, teigiama bendrovės ESET pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pardavimų vadovės Jolantos Leškytės, „Fan Check“ programa pasižymi ypatingu klastingumu. Jos kūrėjai taikosi į tuos interneto vartotojus, kurie nesinaudoja legalia antivirusine programa. Ieškodami informacijos apie naująjį pavojų naudotojai nukreipiami į svetaines, siūlančias įsidiegti netikras antivirusines programas ir taip apsisaugoti nuo kenkėjo.

REKLAMA

„Facebook Fan Check“ vartotojams siūlo išplėsti „Facebook“ galimybes nauja funkcija, leidžiančia matyti, kas lankėsi jo asmeniniame „Facebook“ puslapyje (profilyje). Norint prisijungti prie šios programos naudotojai informuojami, kad „Fan Check“ šiuo metu atnaujinamas ir pasinaudoti šia funkcija bus galima už kelių dienų. Greičiausiai vien tapimas šios programos „fanu“ neapkrės profilio, tačiau vartotojams patariama likti budriems, teigiama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu paieškos sistemose galima rasti nemažai svetainių su informacija apie naująją programą. Bandant jose ieškoti informacijos vartotojas vėl įviliojamas į internetinių nusikaltėlių sukurtus pavojingus puslapius, kurie siūlo įsidiegti antivirusines programas tariamai apsaugančias nuo „Fan Check“. Šios tariamos antivirusinės programos iš tiesų yra kenkėjiškos programos.

Populiarėjantys socialiniai tinklai vis dažniau atsiduria internetinių nusikaltėlių akiratyje. Ne išimtis ir „Facebook“ ir „Twitter“, kurių vartotojai jau yra nukentėję nuo kenkėjiškų programų atakų. Paprasčiausiais būdas apsisaugoti nuo naujos kenkėjiškos programos „Fan Check“ – ne tik jos nenaudoti, bet neieškoti informacijos apie šį virusą internete, sakoma pranešime. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų