Vakar Šveicarijoje startavo „Tour of Switzerland“ – jau paskutinės paruošiamosios varžybos prieš Didįjį Turą. Čia susirinko visa „Tour de France“ plejada, įskaitant 7-kart čempioną Lance'ą Armstrongą („RadioShack“).

7,6 km prologą Lugane (kaip nekeista) laimėjo šveicaras Fabian Cancellara („Saxo Bank“). Bet tik 1 sekunde aplenkęs čeką Romain Kreuziger („Liquigas“), o 3 sek. vokietį Tony Martin („Columbia“) ir slovaką Peter Sagan („Liquigas“), šveicarų spartakas ne taip jau optimistiškai startavo „Tour of Switzerland“ lenktynėse, kuriose praėjusiais metais laimėjo paskutinį etapą ir tapo šių lenktynių nugalėtoju.

Blogesnė nei pernai

Šiemet, po ne itin sėkmingo pasirodymo „Tour of California“ lenktynėse, Fabian Cancellara teigia, kad šiemet jo forma nėra tokia pati kaip buvo prieš metus, ir vis dėlto pirmąją „Tour of Switzerland“ lenktynių dieną (prologe) jis buvo pats greičiausias:

1. Fabian Cancellara (ŠVEIC) „Saxo Bank“ 10 min. 21 sek.

2. Roman Kreuziger (ČEK) „Liquigas“ +1 sek.

3. Tony Martin (VOK) „Columbia“ +3 sek.

4. Peter Sagan (SLOV) „Liquigas“ +3 sek.

5. Dries Devenyns (BEL) „Quick Step“ +10 sek.

6. Gustav Larsson (ŠVED) „Saxo Bank“ +11 sek.

7. Thomas Lovkvist (ŠVED) „Sky“ +12 sek.

8. Manuel Quinziato (ITA) „Liquigas“ +13 sek.

9. Simon Gerrans (AUS) „Sky“ +13 sek.

10. Jacob Fuglsang (DAN) „Saxo Bank“ +13 sek.

...

17. Levi Leipheimer (JAV) „RadioShack“ +18 sek.

...

31. Andy Schleck (LIUKS) „Saxo Bank“ +24 sek.

...

44. Lance Armstrong (JAV) „RadioShack“ +29 sek.

...

46. Frank Schleck (LIUKS) „Saxo Bank“ +29 sek.

...

167.

Greičiausiai iš „RadioShack“ komandos numatytą distanciją įveikė Levi Leipheimer („RadioShack“), nuo šveicaro atsilikęs 18 sek. (17 vieta).

Lance'ui Armstrongui („RadioShack“), kuris į startą išvažiavo vienas iš paskutiniųjų, pilną pajėgumą sutrukdė parodyti lietus. Pasisaugodamas amerikietis finišavo 44 vietoje ir atsiliko 29 sek.

Kiti „Saxo Bank“ nariai

29 sek. atsiliko ir Fabiano Cancellara komandos draugas, vyresnysis brolis Schleckas – Frank, užėmęs 46 vietą. Vos keliomis sekundėmis greitesnis buvo  jaunylis Andy Schleck, užėmęs 31 vietą.

Kiti du „Saxo Bank“ nariai – švedas Gustav Larsson (laimėjęs „Giro d'Italia“ lenktynėse paskutinį etapą, taip pat atskiro starto) ir danas Jacob Fuglsang pateko į pirmąjį 10-tuką,– pirmasis atsiliko 11 sek., o antrasis 13 sek.

Šveicarijos dviratininkai

Pagal pirmąją lyderių rikiuotę  galima susidaryti nuomonę apie šių metų „Tour of Switzerland“ favoritus, kurių tarpe, be Fabiano Cancellara, šiemet dalyvauja dar 13 šveicarų – kaip antai Gregory Rast („RadioShack“), Steve Moravito ir Alex Moss („BMC“), Martin Elminger („Ag2r“) ar dukart „Tour of Switzerland“ čempionas Michael Albasini.

Lems – kalnai

Sekmadienį per 1 etapą „Ascona – Sierre“ (167,5 km) nacionalinis Šveicarijos čempionas Fabian Cancellara („Saxo Bank“) vilkės lyderio marškinėlius. Bet ar jis juos atsiveš iki lenktynių finalo, nulems kalnų etapai ir 26,9 km atskiro starto lenktynės (finalinis etapas).

„Tour of Switzerland“ lenktynės truks lygiai savaitę (birželio 12-20 d.). Finalas – ateinantį sekmadienį.