REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karantinas Lietuvoje įsibėgėja ir nors žmonės priversti laiką leisti savo namuose, tačiau atsiranda tokių, kurie nusprendžia pralinksminti kaimynus. Karolis Šileika arba dar žinomas, kaip „Skrabalman“ – vienas iš jų. Jis savo namo kieme surengė koncertą, kuriame nuskambėjo ir „The Roop“ grupės daina „On fire“.

Karantinas Lietuvoje įsibėgėja ir nors žmonės priversti laiką leisti savo namuose, tačiau atsiranda tokių, kurie nusprendžia pralinksminti kaimynus. Karolis Šileika arba dar žinomas, kaip „Skrabalman“ – vienas iš jų. Jis savo namo kieme surengė koncertą, kuriame nuskambėjo ir „The Roop“ grupės daina „On fire“.

REKLAMA

Tai ne pirmas instrumentas, kurį yra įvaldęs Karolis. Jis visada buvo muzikantas – anksčiau jis grojo būgnais ir klavišiniais grupėje „Amberlife“, vėliau koncertavo su Andriumi Rimiškiu ir kitais Lietuvos atlikėjais. O skrabalai jo gyvenime atsirado gana atsitiktinai.

„Prieš kokius 5-erius metus sutikau geriausią Lietuvos skrabalistą Regimantą Šilinską. Su juo buvome seniai pažįstami, bet pasisvečiavus pas jį namuose, pamačiau gyvai tą instrumentą – skrabalus. Jie man paliko didelį įspūdį. Jie labai gražiai skambėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Paprašiau, kad gyvai pagrotų ir tada užsimaniau jais groti išmokti pats. Nusprendžiau, kad aš galiu to išmokti. Paprašiau, kad jis mane pamokytų. Pradmenis jis man davė, o vėliau visko mokiausi aš pats“, – sako vyras ir priduria, kad pirmiausiai išmoko groti liaudiškus kūrinius, o vėliau pradėjo skrabalais įgarsinti klasikos, pop, roko ar elektroninės muzikos kūrinius.

REKLAMA

Mokosi savarankiškai

Skrabalai yra unikalus instrumentas, kurį galima aptikti tik Lietuvoje, tad nėra daug žmonių, kurie galėtų išmokyti, kaip reikia groti, tad Karolis daug mokosi savarankiškai.

„Mokausi iš klausos kartais. Taip  išmokau groti ir gitara. Bet yra visokių pagalbininkų. Pavyzdžiui, per „Youtube“ užtenka pasižiūrėti, kaip groja su pianinu, nereikia net natų. Nors natas pažįstu ir taip išmokau keletą kūrinių.

Iš pradžių išmokstu su pianinu groti, o vėliau matydamas, kokie garsai, perkeliu viską ant skrabalų. Kiekvienas garsas iš gamos – do, re, mi, fa, sol, la , si – yra ir ant skrabalų.

REKLAMA
REKLAMA

Skrabalai yra unikalus instrumentas. Toks jis aptinkamas tik Lietuvoje. Vadinamų „call bell“ yra pasaulyje, bet taip sudėtų, kad gautųsi net trys gamos kitur nėra. Taip padaryti sugalvojo mūsų kompozitorius Jonas Švedas, dirbęs su ansambliu „Lietuva“.

Skrabalai buvo ilgą laiką, kaip ansamblio dalis, o vėliau buvo stengiamasi iškelti juos ir į pasaulinį lygmenį, parodyti, jog juo galima groti įvairią muziką. Tai žmonėms atneša labai daug įspūdžių, nes jie skamba garsiai, įdomiai, linksmai“, – šypsosi jis.

Pavyzdį ėmė iš italų

Vyras sako, kad buvo keletas prašymų išmokyti groti skrabalais, tačiau jis neturi reikiamo išsilavinimo, kad galėtų mokyti, o ir kantrybės, pasak jo, tikriausiai tam neužtektų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dar pats turiu daug ko išmokti. Be to, gauti patį instrumentą nėra taip paprasta. Nuėjus tiesiog į muzikos instrumentų parduotuvę jo negausi. Visoje Lietuvoje yra vos tik keli meistrai, kurie gamina šį instrumentą.

Man irgi pasisekė, kaip aklai vištai grūdas. Kadangi gyvenu Gargžduose, čia yra ansamblis „Minija“. Jam vadovauja Donatas Merkelis, anksčiau grojęs ansamblyje „Lietuva“. Jis turėjo tuos skrabalus ir juos man suveikė. Nors jie buvo išvežti į Kretingą, bet dėl manęs parvežė“, – pasakoja jis.

Iš tiesų patirties koncertuoti Karoliui netrūksta. Praėjusiais metais jis dalyvavo ir projekte „Lietuvos talentai“, yra pasirodęs laidoje „Duokim garo“, groja įvairiose šventėse ir renginiuose.

REKLAMA

„Dabar tas koronavirusas suteikė neeilinė galimybę, kai visi namuose. Aišku, mane inspiravo italai, kurie išėję į balkonus grojo ir dainavo. Pagalvojau, kad man galbūt balkone vietos per mažai. Aš gyvenu tokiam kvadrate: 4 daugiaaukščiai sudaro vidinio kiemo kvadratą.

Pagalvojau, kad kaip tik atsistosiu į jo vidurį ir pagrosiu. Akustika labai gera, nereikėjo net papildomų mikrofonų, natūraliai aidėjo tarp namų. Tad 19 val., surengiau koncertėlį. Visi liko patenkinti, džiaugėsi“, – pasakoja jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų