REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2007 metų Europos sporto sostinėje Štutgarte (Vokietija) vyko Europos Sąjungos (ES) sporto ministrų susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Algirdas Raslanas ir vyriausiasis specialistas tarptautiniam bendradarbiavimui Sigitas Stasiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Viena pagrindinių nagrinėtų temų sporto susitikime - ES Baltoji knyga, kurioje siekiama apibrėžti sporto sritį ir jo specifiškumą: įvertinti dabartinę padėtį sporto srityje ir nurodyti kryptys, kaip spręsti problemas, su kuriomis susiduria sportas Europos Sąjungoje, apibūdinti sporto vaidmenį ES visuomenėje, jo ekonominį aspektą, specialias organizacines ypatybes, taip pat sporto sąveiką su ES politikos sritimis.

REKLAMA

Pavasarį pasibaigus visuomenės apklausai, bus apibendrintos sporto vadovų, tarptautinių visuomeninių sporto organizacijų ir ES piliečių nuomonės, bei jų pagrindu bus parengtas Baltosios knygos projektas. Pirminis projekto variantas ES sporto direktoriams bus pristatytas liepos 12-14 d. Portugalijos sostinėje Lisabonoje. Tikimasi, kad Baltoji knyga bus patvirtinta Europos Sąjungos komisarų taryboje iki metų pabaigos.

Neišsemiama problema sporte - kova su dopingo vartojimu. Vokietija pasiūlė įkurti ES nacionalinių antidopingo agentūrų tinklą, kuris padėtų valstybėms keistis informacija, kuri itin svarbi siekiant pažaboti uždraustų dopingo preparatų gabenimą, jų platinimą.

REKLAMA
REKLAMA

"Lietuvai, kuri spalį prisijungs prie Šengeno erdvės ir taps ES rytinių sienų saugotoja, tai labai aktualu. Būtent per mūsų valstybę gabenami kai kurie Rusijoje gaminami ir ES neregistruoti preparatai", - sakė S.Stasiulis.

Tariamasi dėl teisinių priemonių, kurios taip pat padėtų kovoti su dopingu. Kai kuriose valstybėse, pvz. Prancūzijoje už dopingo preparatų platinimą bei gabenimą taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Pasak KKSD specialisto, siekiama, kad panaši atsakomybė būtų numatyta visų ES valstybių teisėtvarkoje.

ES sporto vadovai buvo informuoti, jog bus atnaujintas Pasaulinis antidopingo kodeksas.

"Šiuo metu yra skirtumas tarp nuobaudų, skiriamų už dopingo vartojimą, individualių sporto šakų ir žaidybinių sporto šakų atstovams. Jeigu individualių sporto šakų atstovai, pirmą kartą už dopingo vartojimą baudžiami dvejiems metams, antrą - ketveriems, tai žaidėjams - krepšininkams, futbolininkams ir panašiai - nuobaudos ženkliai mažesnės - trys-šeši mėnesiai. Su tarptautinėmis žaidimų sporto federacijomis tariamasi, kad sankcijos būtų suvienodintos. Kita problema, kurią reikia spręsti, kalbant apie žaidimus, ką daryti su komanda, kurios du ar trys žaidėjai sugauti vartoję dopingą?", - tvirtino S. Stasiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodekse taip pat norima aiškiau apibrėžti vyriausybinių ir nepriklausomų antidopingo agentūrų funkcijas.

"Šiuo metu trūksta tarp šių organizacijų pasikeitimo informacija. Pasienio apsaugos tarnybos turi informacijos apie įvažiuojančius asmenis, taip pat ir sportininkus, jų įsivežamus medikamentus, bet tokios informacijos negauna antidopingo agentūros, kurios tikrina sportininkus ir kurioms ši informacija labai palengvintų darbą",- sakė KKSD specialistas.

Sporto vadovams susitikimo šeimininkai vokiečiai taip pat pristatė savo vykdomą valstybinę tautinių mažumų integravimo per sportą programą, kurios principas - sporto klubų rėmimas. Vien Štutgarte gyvena 170 tautybių žmonės.

REKLAMA

"Vokietija, Prancūzija ir kitos valstybės pripažino, kad sportas - viena sėkmingiausių tautinių mažumų integravimo formų. Tai veiksminga priemonė ir socialinei atskirčiai mažinti. Juk sportas - veikla, kuri grindžiama garbingo žaidimo, kilnaus elgesio principais, čia yra nustatytos aiškios taisyklės",- tvirtino S. Stasiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų