Budapešte (Vengrija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate dar viena turininga diena laukė Lietuvos sportininkų. Šeštadienio rytinėje sesijoje pasirodė net 6 mūsiškai.

Moterų 200 m plaukime nugara atranką sėkmingai įveikė Ugnė Mažutaitytė. Lietuvė finišavo per 2 min. 13.26 sek., užėmė 13-ą vietą ir pateko tarp 16-os pusfinalio dalyvių.

U.Mažutaitytei priklausantis Lietuvos rekordas siekia 2 min. 11.56 sek., o olimpinis „A“ normatyvas yra 2 min. 10.39 sek.

Atranką laimėjo italė Margherita Panziera (2:08.52). Antra buvo austrė Lena Grabowski (2:09.12), trečia – vengrė Katalin Burian (2:09.54).

Moterų 200 m plaukimo nugara pusfinaliai prasidės šeštadienį 19.23 val. Lietuvos laiku.

Moterų 50 m plaukimo krūtine atrankoje Kotryna Teterevkova užėmė 21-ą vietą (31.51 sek.). Įvertinus šalims taikomas kvotas, lietuvei iki pusfinalio pritrūko vos vienos pozicijos arba 0.05 sek. K.Teterevkovos karjeros rekordas šioje rungtyje siekia 31.20 sek.

Fantastišką pasirodymą surengė 16-metė italė Benedetta Pilato. Ji finišavo per 29.50 sek. ir pagerino pasaulio jaunimo bei Europos čempionatų rekordus. Italei dabar trūksta vos 0.02 sek. iki Rūtai Meilutytei priklausančio Europos rekordo (29.48). Pasaulio rekordininkė yra amerikietė Lilly King (29.40).

Vyrų 50 m plaukime laisvuoju stiliumi Jokūbas Keblys užėmė 28-ą vietą (22.77 sek.) ir kiek netikėtai aplenkė 32-oje vietoje likusį Simoną Bilį (22.84). Lyderių trejetą sudarė olandas Thomas de Boeras (21.76), prancūzas Florentas Manaudou (21.86) ir graikas Kristianas Gkolomeevas (21.98).

Deividas Margevičius 100 m peteliške nuplaukė per 52.74 sek. ir užėmė 32-ą vietą. Jam pačiam priklausantis Lietuvos rekordas siekia 52.55 sek. Daniil Pancerevas buvo 58-as (55.47), o Danas Rapšys startuoti atsisakė.

Įspūdingai pasirodė favoritas vengras Kristofas Milakas, kuris jau atrankoje pakartojo čempionatų rekordą (50.64). Antras buvo bulgaras Josifas Miladinovas (51.42), trečias – šveicaras Noe Ponti (51.49).

Priminsime, kad D.Rapšys Budapešte laimėjo bronzą 400 metrų plaukime laisvuoju stiliumi, o dar vakar (penktadienį) vakare vykusios 200 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale liko ketvirtas.