Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate ketvirtadienį sportininkai išsidalino dar 6 medalių komplektus.

Antrame Europos čempionate iš eilės „dublį“ laimėjo 21-erių norvegas Jakobas Ingebrigtsenas. Jis prie 5000 m aukso, kaip ir 2018 m., pridėjo auksą 1500 m bėgime. Pergalę jis šventė labai įspūdingu stiliumi. Norvegas į pirmą vietą išsiveržė įveikus 300 m ir nuo tada niekam neužleido lyderio pozicijos.

J.Ingebrigtsenas distanciją įveikė per 3 min. 32.76 sek. ir ženkliai pagerino nuo 1994 m. ispanui Ferminui Cacho (3:35.27) priklausiusį Europos čempionatų rekordą. Sidabras atiteko britui Jake‘ui Heywardui (3:34.44), bronza – ispanui Mario Garciai (3:34.88).

Įspūdingą pergalę šventė ir vokietė Konstanze Klosterhalfen.

Ji moterų 5000 m bėgimą baigė per 14 min. 50.47 sek. ir daugiau nei 6 sek. aplenkė visas varžoves! 25-erių sportininkė spurtavo likus kiek mažiau nei ratui iki finišo ir nepaliko vilčių Turkijos atstovei Yasemin Can (14:56.91)

. Trečia atbėgo britė Eilish McColgan (14:59.34). Beveik pusę distancijos lyderiavusi norvegė Karoline Bjerkeli Grovdal finišo nepasiekė.

25-erių vokietė 2019 m. pelnė pasaulio čempionato bronzą, bet Europos čempionato stadione medalių dar neturėjo. Ji turėjo tik 2 sidabro medalius uždarų patalpų pirmenybėse 3000 m ir 1500 m distancijose.

Dramų ketvirtadienį netrūko atrankos etapuose. Vyrų 800 m bėgime tik 18-ą vietą užėmė ir į pusfinalį nepateko Amelis Tuka iš Bosnijos ir Hercegovinos (1:47.73). Bosnis buvo daugiau nei 5 sėk. lėtesnis už savo karjeros rekordą ir apie 1.5 sek. lėtesnis už savo sezono rekordą.

A.Tukai reikėjo bėgti 0.06 sek. greičiau, kad jis patektų į pusfinalį. 31-erių atletas 2015 m. laimėjo pasaulio čempionato bronzą, o 2019 m. – pasaulio čempionato sidabrą.

Suaugusiųjų Europos pirmenybėse A.Tuka lieka be apdovanojimų. Moterų 200 m bėgime už pusfinalio borto liko britė Beth Dobbin. Jos viltys dužo dėl per ankstyvo starto (reakcijos laikas -0.061 sek.). Sportininkė buvo diskvalifikuota.