Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ir toliau tęsia pasirengimą pasaulio čempionato atrankos langui ir Europos čempionatui, kuris jau yra visai ne už kalnų. Mūsiškiai antrąkart iš eilės 78:76 (25:17, 14:13, 17:23, 22:23) įveikė ispanus ir kol kas pasirengimo cikle lietuviai žengia nepralaimėję.

Pirmajame kėlinyje mūsiškiai tiesiog liepsnojo.

Puolimas ėjosi it iš pypkės – kamuolys judėjo puikiai, buvo pataikomi metimai, kuriuos ankstesniuose mačuose lietuviai pramesdavo, o gynyba didžiąją ketvirčio dalį buvo geležinė. Visgi prasidėjus keitimams Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės puolimas šiek tiek sustojo, tačiau tai nesutrukdė turėti solidaus pranašumo (25:17).

Antrasis kėlinys buvo it tikras kontrastas. Pirmajame kėlinyje matėme dominuojantį puolimą, o antrojo ketvirčio pradžioje vyko labiau gynybinis krepšinis.

Labai džiugu buvo matyti aktyvų Roką Jokubaitį, kuris abejose aikštelės pusėse žaidė labai gerai prieš Lorenzo Browną (39:30).

Trečiajame kėlinyje abi komandos keitėsi sėkmingomis atkarpomis puolime. Kėlinio pabaigą geriau sužaidė ispanai, kurie puikiai išnaudodavo pranašumo situacijas puolime, o gynyboje itin gerai gynėsi prieš Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės bokštus (56:53).

Po trečiojo kėlinio galėjo pasirodyti, kad lietuviai išgyvena ypač sunkią atkarpą, po kurios ispanai gali ne tik prisivyti, bet ir persverti rungtynių rezultatą savo naudai.

Tokią pačia atkarpą išvydome ir ketvirtajame kėlinyje, kai likus kiek daugiau nei minutei mūsiškiai pirmavo vos 2 taškais 76:74, tačiau laimė šypsojosi mūsiškiams, kurie svarbiausiomis akimirkomis nepametė galvos ir pasirengimo cikle išliko nepralaimėję (78:76). Rungtynes pergalingu metimu uždarė Ignas Brazdeikis, kuris pataikė sudėtingą metimą, išplėšusį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pergalę.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: Jonas Valančiūnas (9 atk. kam.) ir Ignas Brazdeikis po 16, R. Giedraitis (3/6 trit.) 12, Marius Grigonis 11, Domantas Sabonis 7 (6 rez. perd. 5 atk. kam.).

Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė: Lorenzo Brownas 18 (5 rez. perd.), Dario Brizuela 12 (3 atk. kam.), Juanas Hernangomezas 8, Xabieras L. Arostegui ir Sebastianas Sainzas po 7.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: Lietuva 78:76 (25:17, 14:13, 17:23, 22:23) Ispanija

40 min Opa! I. Brazdeikis išveda lietuvius į priekį 78:76, o atakai 14 sek. turėję ispanai neatsako rezultatyviai, tad lietuviai švenčia pergalę!

38 min.: D. Sabonio ir JV duetas!! Domantas pelno du taškus su pražanga ir pataiko baudos metimą (74:69).

36 min.: L. Lekavičius pataiko iš toli ir lietuviai vėl pirmauja 6 taškais, tačiau kitoje savo rengiamoje atakoje mūsiškiai klysta ir paleidžia du taškus (68:64).

35 min.: I. Brazdeikis demonstruoja universalumą. Kairiarankis krepšininkas žaidžia į dešinę pusę, išprovokuoja pražanga metimo metu ir vieną iš dviejų metimų pataikęs krepšininkas lietuviams sugrąžina penkių taškų pranašumą (65:60).

33 min.: Čiukšt! Arnas Butkevičius pataiko tritaškį ir kelia ASG areną ant kojų (64:57).

32 min.: Kristupas Žemaitis pelno savo ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pirmuosius taškus ketvirtajame, kitoje atakoje ispanai klysta ir kamuolį į krepšį grūda G. Masiulis (60:53)!!!

Rezultatyviausi žaidėjai po trečiojo kėlinio:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: J. Valančiūnas 16 (6 atk. kam.), R. Giedraitis 12 (3/6 trit.),, M. Grigonis ir I. Brazdeikis po 8.

Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė: L. Brownas 9, J. Hernangomezas 8, X. L. Arostegui 7.

Trečias kėlinys: Lietuva 56:53 (25:17, 14:13, 17:23) Ispanija

30 min.: Trečiajame kėlinyje geriau atrodė ispanai, kurie gynyboje puikiai rotavo ir gynėsi prieš mūsų NBA bokštus. Visgi po trisdešimties minučių mūsiškiai vis dar priekyje (56:53)

27 min.: JV!!! Puikus Jono perdavimas I. Brazdeikiui, kuris išpauoja kapitono dovanėlę ir pelno du lengvus taškus (53:45).

25 min.: Abi komandos keičiasi sėkmingais epizodais puolime. Lietuvos vyrų krepšinio rinktnėje trečiajame kėlinyje ypač pastebimi J. Valančiūnas ir po sunkios pirmosios rungtynių pusės geresnį žaidimą demonstruojantis I. Brazdeikis, o Ispanijos vyrų krepšinio rinktinėje siaučia L. Brownas ir J. Hernangomezas (47:43).

22 min.: Pirmieji Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trečiojo kėlinio taškai! Sudėtingu metimu iš po krepšio du taškus pelno Lietuvos vyrų krepšinio rinktnės kapitonas J. Valančiūnas (41:31).

ASG arenos sirgaliai atkartojo U18 merginų rinktinės pamėgtą Stepheno Curry šventimo gestą.

Rezultatyviausi žaidėjai po antrojo kėlinio:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: R. Giedraitis 12 (3/6 trit.), J. Valančiūnas 10 (5 atk. kam.), M. Grigonis ir R. Jokubaitis po 5.

Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė: L. Brownas 6, Dario Brizuela ir Yankubas Sirma po 5. ž

Antras kėlinys Lietuva 39:30 (25:14, 14:13) Ispanija:

20 min.: Antrojo kėlinio pabaigoje lietuviams gynyboje sekėsi kiek prasčiau. Visgi mūsiškiai baltos vėliavos nekėlė ir išlaikė savo turimą pranašumą (39:30).

19 min.: R. Giedraičio šou tęsiasi. Krepšininkas pašokdino varžovą prie tritaškio linijos, prasiveržė arčiau krepšio ir įmetė floaterį bei du taškus su pražanga (39:27).

17 min.: R. Jokubaitis ir toliau atrodo užtikrintai. Gynėjas puikiai pečiu sugėrė L. Browno kontaktą ir pataikė metimą iš vidutinio nuotolio (36:23),

15 min.: Antrasis šių rungtynių kėlinys yra visiškas kontrastas pirmajam. Pirmajame kėlinyje dominavo puolimas, o antrajame – gynyba. Visgi taškų sausrą pavyksta panaikinti J. Valančiūnui ir Gyčiui Masiuliui, kurie atitinkamai pelnė 2 ir 3 taškus (32:21).

13 min.: Kol kas šias rungtynes sunkiai pradėjo Ignas Brazdeikis. Krepšininkas iš žaidimo prametė visus 5 metimus iš žaidimo ir kai I. Brazdeikis buvo aikštelėje, jo +/- rodiklis yra -7, kas reiškia, kad jam būnant aikštelėje, ispanai pelnė 7 taškais daugiau nei lietuviai (27:19).

12 min.: Pirmuosius šio kėlinio taškus pelnė J. Valančiūnas, kuris puikiai išlaukė, kol varžovai prašoks ir galop pasinaudojo proga įmesti du lengvus taškus iš po krepšio (27:19).

Tarp pirmojo ir antrojo kėlinių ASG arenoje buvo pagerbta U18 merginų rinktinė, kuri šią savaitė iškovojo Europos čempionato aukso medalius. Lietuves pasitiko pilnutėlė ASG arena, kuri pakilo ant kojų ir dvi minutes plojo merginoms. Daugiausiai plojimų ir garso sulaukė Justė Jocytė. Kai U18 Europos čempionato MVP vardas buvo ištartas, ASG arena ošė ir visi susirinkę žiūrovai plojo.

Rezultatyviausi žaidėjai po pirmojo kėlinio:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: R. Giedraitis 9 (3/4 trit.), J. Valančiūnas 6, M. Grigonis 5.

Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė: Yankubas Sirma 5, L. Brownas 4.

Pimas kėlinys (Lietuva 25:17 Ispanija):

10 min.: Prasidėjus keitimams Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje – sustojo puolimas, bet bendras vaizdas yra tikrai geras. Per likusias 3 pirmojo kėlinio minutes mūsiškiai pelnė vos du taškus. Kėlinio pabaigoje D. Sabonis įgrūdo kamuolį į krepšį (25:17).

6 min.: JV sugėrė daug kontakto po krepšiu ir stoja mesti baudos metimų bei abu juos pataiko (23:9).

5 min.: Šį vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė yra pasiruošusi žiūrovams surengti itin didelę šventę. Per pirmąsias penkias šių rungtynių minutes lietuviai demonstruoja ypač solidų žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje. Puolime jaučiasi laisvumas, geras judėjimas be kamuolio ir pagaliau sukrenta laisvi metimai, o gynyboje puikiai dirbama vienas prieš vieną. M. Grigonis blokavo vieną varžovo metimą prasiveržus, o kiti komandos draugai puikiai prisidėjo prie bendro komandos vaizdo prie savojo krepšio (19:4).

4 min.: ROKAS GIEDRAITIS!!!! Šiandien krepšininkas yra karštas ir kelia visą ASG areną ant kojų. Snaiperis šį vakarą pataikė jau 3 tritaškius iš 4 (17:4).

4 min.: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šį vakarą užsivedusi!!! Ankstesnėje pasirengimo fazėje mūsiškiai ne itin gerai metė tritaškius, o dabar R. Giedraitis smeigė dar vieną tolimą bombą ir kol kas Kazio Maksvyčio vadovaujama ekipa pataikė visus 3 mestus tritaškius iš 3 (12:4).

3 min.: Lietuviai neapsigynė ir ispanų pirmuosius taškus pelnė natūralizuotas amerikietis L. Brownas. Kitoje atakoje D. Sabonis puikiai sužaidėnugara į krepšį ir įmetė dvitaškį prieš varžovų dvigubą gynyba. Po NBA centro taškų kitoje atakoje Rokas Giedraitis įmetė tritaškį. Ispanai vaikiškai suklydo viduryje ir dar vieną tritaškį pataikė Marius Grigonis (9:2).

1 min.: Drąsus Roko Jokubaičio reidas arčiau krepšio. Gynėjas puikiai apgavo Lorenzo Browną ir stojo mesti baudos metimų. Tiesa, mūsiškis pataikė vieną iš dviejų (1:0).

Startiniai penketai:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Rokas Giedraitis, Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas.

Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė: Lorenzo BrownasJamie‘is Pradilla, Xabieras Lopezas Arostegui, Usmanas Garuba, Juanas Hernangomezas.

ar nepasikartos scenarijus,kai pries keleta metu laimejo visas kontrolines o per nekontrolines gavo i skudurus beveik nuo visu varzovu?