REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Informaciją paruošė Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas

Informaciją paruošė Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas

REKLAMA

Europoje šią savaitę paaiškės preliminarūs III ketvirčio BVP rodikliai. „Danske Bank“ prognozuoja, kad visoje euro zonoje ekonomika per ketvirtį galėjo ūgtelėti 0,3 proc. Tuo tarpu Vokietija ir Prancūzija liepos – rugsėjo mėnesiais galėjo pademonstruoti šiek tiek kuklesnius augimo rodiklius (atitinkamai 0,6 ir 0,2 proc.) nei II ketvirtį (0,7 ir 0,5 proc.).

REKLAMA
REKLAMA

Ekonomiką turėtų skatinti Čekija, Lenkija ir Vengrija

Čekijoje, Lenkijoje ir Vengrijoje dėl silpnos vidaus paklausos matomas bendras kainų lygio mažėjimas, t.y. mažėja infliacija. Dėl šios priežasties praėjusią savaitę Čekijos centrinis bankas įvykdė intervenciją, ir Čekijos kronos kursas euro atžvilgiu kursas per dieną pakilo 4 proc. Šis Čekijos centrinio banko sprendimas leidžia tikėti, kad ir Lenkijos, ir Vengrijos centriniai bankai toliau mažins bazines palūkanų normas, taip siekdami skatinti savo ekonomikas.

REKLAMA

Japonijos augimo lėtėjimas ilgai trukti neturėtų

Japonija savaitės pabaigoje paskelbs keletą svarbių rodiklių. Ketvirtadienį paaiškės III metų ketvirčio BVP rodiklis ir rugsėjo mėnesio pramonės produkcijos rezultatai. „Danske Bank“ prognozuoja, jog Japonijos ūkio augimas, palyginus su II ketvirčiu, lėtėjo ir buvo 0,5 proc. (II ketvirčio augimas siekė 0,9 proc.), tačiau IV ketvirčio augimas turėtų stiprėti ir siekti apie 0,75 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Naujų bedarbių JAV galėjo mažėti

Viena svarbesnių šią savaitę žinių JAV bus ketvirtadienį skelbiami savaitiniai darbo rinkos rodikliai, kurie gali parodyti 330 tūkst. naujų bedarbių paraiškų skaičių, ir būtų vieni mažiausių per paskutinius mėnesius.

Tą pačią dieną paaiškės JAV rugsėjo mėnesio prekybos balansas, kuris neturėtų ryškiai skirtis nuo rugpjūčio mėnesio, bet ir toliau demonstruoti, kad prekybos deficitas po truputį ir toliau didėja. Penktadienį investuotojai lauks spalio mėnesio pramonės produkcijos pokyčio rodiklio. Tikimasi, jog gamyba per mėnesį išaugo 0,2 proc., o tai rodytų gamybos augimą trečią mėnesį iš eilės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų