Europos futbolo čempionate sekmadienio vakarą tarpusavyje varžėsi tik A grupės komandos. Italijos rinktinė pratęsė sėkmingą pirmenybių startą ir pasiekė trečią pergalę iš eilės.

Italai minimaliu rezultatu 1:0 įveikė Velso futbolininkus.

Vienintelį ir pergalingą įvartį italams 39 minutę po standartinės situacijos pelnė Matteo Pessina.

Po šios pergalės italai A grupėje per tris mačus surinko 9 taškus ir tapo grupės nugalėtojais, antrąją vietą užėmė 4 taškus surinkę Velso futbolininkai. Tiek pat taškų surinko ir Šveicarijos rinktinė, tačiau dėl blogesnio įmuštų ir praleistų įvarčių santykio šveicarai užėmė trečiąją vietą.

Tvirtą gynybą demonstruojanti Italijos rinktinė visuose turnyruose nepraleido įvarčio jau 1 000 minučių.

Ethanas Ampadu tapo jauniausiuoju žaidėju, išvydusiu raudoną kortelę Europos futbolo čempionato istorijoje – 20 metų ir 279 dienos.

Italija 3:0 nugalėjo Turkiją bei 3:0 – Šveicariją, tuo tarpu Velsas 1:1 sužaidė lygiosiomis su Šveicarija ir 2:0 nugalėjo Turkiją.

Atkrintamosiose Italija birželio 26-ą dieną susikaus su B grupės (Belgija, Rusija, Suomija, Danija) antrą vietą užėmusia ekipa, tuo tarpu Italijos lauks C grupės (Nyderlandai, Ukraina, Austrija, Šiaurės Makedonija) antrą vietą užėmusi komanda.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtyniu eiga:

ANTRAS KĖLINYS: 1:0

56 min. Raudona kortelė. Už grubią pražangą ir tyčinį veiksmą atvira koja aikštės viduryje yra išvaromas Velso gynėjas Ethanas Ampadu.

PIRMAS KĖLINYS: 1:0

39 min. ĮVARTIS. Italai įsiveržia į priekį po standartinės situacijos. Įvartį smūgiu į kairį vartų kampą pelno Matteo Pessina.

15 min. Romos Olimpiniame stadione abi komandos žaidžia gana atsargiai, kol kas rimtesnių progų sukurti nepavyko nė vienai rinktinei.