Ketvirtadienį B grupės rungtynėse pirmi į kovą stojo Vokietijos bei Kroatijos futbolininkai. Klagenfurto mieste vykusią grupės lyderių dvikovą rezultatu 2:1 laimėjo kroatai.

Rungtynės tarp šių ekipų buvo itin svarbios kovojant dėl pirmosios vietos B grupėje. Kaip žinia, antroji vieta jau ketvirtfinalyje lemtų kovą su kol kas itin pakiliai rungtyniaujančiais portugalais, o to veikiausiai nenori nei Slaveno Biličiaus, nei Joachimo Loewo auklėtiniai. Be to, šiose rungtynėse buvo galima laukti atsakymo į klausimą, ar kroatų rungtynės su austrais tebuvo tik elementarus grupės autsaideriai laikytų varžovų neįvertinimas.

Kroatijos rinktinės gretose šiose rungtynėse debiutavo ir saugas Ivanas Rakitičius. Jis pakeitė Mladeną Petričių. Vieni iš turnyro šeimininkų šveicarai dabar tik gali graužti rankas, koks talentas išsprūdo jiems iš rankų. Priminsime, kad dar U-21 rinktinių lygmenyje šis Gelzenkircheno „Schalke“ klubui atstovaujantis futbolininkas vilkėjo būtent Šveicarijos nacionalinės komandos marškinėlius. Tačiau vėliau Ivanas priėmė sprendimą, kurį pavadino pačiu sunkiausiu savo gyvenime. Jis nusprendė atstovauti kroatams.

Dar vieną šansą įrodyti, kad buvo vertas už jį sumokėtų 16,5 mln. svarų, gavo ir Luka Modričius. Turime pripažinti, kad pirmajame susitikime Luka tikrai nebuvo tas žmogus, kuris savo rankose laikė visas komandos žaidimo gijas. Priešingai, austrai bent jau antrajame kėlinyje buvo užvaldę aikštės vidurį. Tokia situacija lėmė, kad šįkart į pagalbą buvusiam Zagrebo „Dinamo“ ekipos lyderiui buvo pasiųstas ir Niko Krančjaras, kuris rungtyniavo pozicijoje po puolėju.

24 minutę pirmąjį savo įvartį čempionate pelnė Dario Srna. Kaip žinia, šis Donecko „Šachtar“ klubui atstovaujantis saugas kiekvieną savo įvartį skiria nuo Dauno sindromo kenčiančiam savo broliui Igoriui. Norisi tik palinkėti, kad tai nebūtų paskutinis Dario įvartis šiame čempionate. Beje, už pirmąjį įvartį į Jenso Lehmano ginamus vartus didelę atsakomybės dalį turėtų prisiimti ir vokiečių gynėjas Marcelis Jensenas, kuris nesugebėjo užsiimti tinkamos pozicijos bei tarsi į žemę įkastomis kojomis stebėjo D. Srnos smūgį.

31 minutę dar vieną progą turėjo Kroatijos ekipos saugas N. Krančjaras, tačiau jo smūgis iš baudos aikštelės prieigų pralėkė virš skersinio.

Kėliniui artėjant į pabaigą, iniciatyva perėjo į Vokietijos rinktinės rankas. Ganėtinai pavojingas buvo vokiečių kapitono Michaelio Ballacko smūgis, o 39 minutę po puikaus Torsteno Fringso perdavimo nuo kampinio gairelės galva virš vartų smūgiavo Christophe‘as Metzelderis.

Tačiau nesnaudė ir kroatai – 43 minutę po N. Krančjaro smūgio iš arti vokiečius nuo nokdauno išgelbėjo tik puiki J. Lehmano reakcija. Kroatai, priešingai nei rungtynėse su austrais, parodė, kad moka pavojingai kontratakuoti.

Po pirmojo kėlinio galima buvo konstatuoti, kad S. Biličiaus auklėtiniai po blankaus pirmojo susitikimo atrodė žymiai geriau, o J. Loewas turėjo sunerimti dėl ganėtinai skylėtos savo ekipos gynybos. Vokiečiai dar galėjo pasidžiaugti ir tuo, kad pirmajame kėlinyje kamuolį iš savo vartų traukė tik kartą.

Jau po pirmojo kėlinio J. Loewas nusprendė vietoje pirmosios rungtynių dalies nevykėlio M. Jenseno į aikštę išleido saugą Davidą Odonkorą. Į gynybą buvo priverstas atsitraukti iki tol saugų linijos dešinėje rungtyniavęs Clemensas Fritzas.

Vokiečiai bandė atakuoti, tačiau kroatų gynybiniai mechanizmai dirbo be priekaištų. Nebuvo pastebimi puolimo grandyje rungtyniavę Mario Gomezas bei Miroslavas Klose. Pirmasis šiam čempionate kol kas atrodo itin blankiai ir veikiausiai jau per artimiausias rungtynes su austrais gaus pašildyti atsarginių žaidėjų suolelį. Niekuo neišsiskyrė ir pirmųjų rungtynių didvyris L. Podolskis. Kroatų gynėjai tiesiog nesuteikė vokiečiams improvizacinės erdvės taktiniams sumanymams vykdyti.

Galiausiai 62 minutę vokiečiai dar kartą buvo pasiųsti į nokdauną. I. Rakitičius bandė perduoti kamuolį iš dešinio atakos krašto, tačiau šis, atsimušęs į L. Podolskį, pakeitė skriejimo kryptį ir atsimušė į artimąjį vokiečių vartų virpstą, Prie atšokusio kamuolio pirmas suskubo Ivica Oličius -2:0. Reikia pripažinti, kad šioje situacijoje ne itin patikimai sužaidė ir J. Lehmanas. Prisipažinsiu, jog slapta vyliausi ir dar turiu menką, tačiau veikiausiai taip ir neišsipildysiančią viltį, jog J. Loewas šansą suteiks Rene Adleriui, puikiai žaidusiam Leverkuzeno „Bayer“ klube.

Tiesa, vokiečiai nebuvo linkę nuleisti rankų, o 79 minutę vėl laiku ir vietoje atsirado L. Podolskis. Po kovos baudos aikštelėje kamuolys nuo kroatų gynėjo Roberto Kovačo galvos nukrito tiesiai šiam Miuncheno „Bayern“ puolėjui po kojomis. Stipe Pletikosa buvo sušaudytas – 2:1. Viltis vokiečiams vėl sužibo, o į aikštę vietoje gynėjo C. Fritzo buvo mestas puolėjas Kevinas Kuranyi. Galima buvo pradėti laukti kroatų vartų apgulties. Jausdamas tai, S. Biličius dar sustiprino savo vartų apsaugą – atakuojantį saugą N. Krančjarą pakeitė gynėjas Dario Knezevičius.

Tiesa, nieko panašaus į vartų šturmą vokiečiams surengti nepavyko, o jau per teisėjo pridėtą laiką raudoną kortelę užsidirbo niekuo, išskyrus dažytus plaukus, neišsiskyręs „blondinas“ Bastianas Schweinsteigeris. Vokiečiai kapituliavo -1:2.