Ženevoje dėl antrosios vietos A grupėje ir tuo pačiu kelialapio į turnyro ketvirtfinalį santykių išsiaiškinti susirinko Čekijos ir Turkijos futbolininkai. Ilgai snaudę turkai likus 15 minučių iki rungtynių pabaigos buvo atsilikę net 0:2, bet sugebėjo neįtikėtinu būdu išplėšti pergalę 3:2.

Jau 10 sekundę Čekijos saugas Marekas Matejovskis pabandė pasiekti greičiausią įvartį Europos futbolo čempionatų istorijoje – deja, jo smūgis iš toli nebuvo taiklus.

Turkai neatlaikė rungtynių įtampos ir per pirmąsias 10 minučių sugebėjo užsidirbti dvi geltonas korteles.

Vėliau abiejų rinktinių žaidėjai elgėsi kaip per pirmąjį pasimatymą – buvo nedrąsūs, neoriginalūs ir atsargūs.

17 minutę dar vieną šūvį iš toli atliko Marekas Matejovskis, bet Turkijos vartų sargas Volkanas Demirelis buvo savo vietoje ir be didesnio vargo sugavo kamuolį.

Turkams labai sunkiai sekėsi tvarkytis su aukštaūgiu čekų puolėju Janu Kolleriu, kuriam buvo adresuojami kone visi perdavimai. Apskritai susidarė toks įspūdis, kad Fatiho Terimo auklėtiniai dar buvo neatsigavę po itin sunkiais išvargtos pergalės prieš šveicarus vandensvydį priminusiose rungtynėse.

bbc.co.uk nuotr.

Stebuklų nerodė ir čekai, bet jie kontroliavo žaidimą ir 34 minutę krito pirmasis įvartis. Eilinį kartą Jano Kollerio link kamuolį pasiuntė Zdenekas Grygera, o varžovų baudos aikštelėje aukščiau už visus pakilęs Čekijos puolėjas itin tiksliu smūgiu galva nepaliko šansų savo komandą dar bandžiusiam gelbėti Volkanui Demireliui – 1:0.

Net ir po praleisto įvarčio turkai nepabudo. Per pirmąjį kėlinį jie taip ir neparodė nieko įsimintino ir su tokiu žaidimu sunkiai galėjo tikėtis kelialapio į ketvirtfinalį.

Po pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Turkijos futbolininkai metėsi į varžovų aikštės pusę ir pagaliau pradėjo kurti progas. 53 minutę Tuncay Sanli smūgį galva patikimai atrėmė Petras Čechas.

62 minutę Janas Kolleris išvengė turkų ne itin vykusiai paspęstų nuošalės spąstų ir iššoko vienas prieš vartininką. Tiesa, čekui ryškiai pritrūko sprinterio savybių ir vargais ne galais prisikapstęs iki baudos aikštelės jis smūgiavo ir netiksliai, ir nestipriai.

Vis tik pirmąjį pavojaus skambutį turkai praleido pro ausis ir už tai buvo negailestingai nubausti jau po minutės. Aktyvusis Liboras Sionko pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kurioje Jaroslavas Plašilis rezultatyviu smūgiu užbaigė komandos draugų pradėtą darbą – 2:0.

Vis dėlto Turkijos rinktinė kapituliuoti anksčiau laiko nesiruošė. 75 minutę Arda Turanas po tikslaus Hamito Altintopo perdavimo smūgiu į artimąjį vartų kampą sušaudė Petrą Čechą ir atgaivino savo rinktinės viltis -  2:1. Po pasiekto įvarčio turkai užkūrė tikrą pirtį prie Čekijos rinktinės vartų. Trauktis jiems paprasčiausiai nebebuvo kur ir turkai tai puikiai suprato.

87 minutę po tikriausiai grubiausios per visą Petro Čecho karjerą klaidos Nihatas Kahveci pasiuntė kamuolį į visiškai tuščius vartus ir išlygino rezultatą – pakvipo lygiosiomis, bet to turkams neužteko. Dar po dviejų minučių tas pats Nihatas Kahveci pabėgo nuo visų varžovų gynėjų ir įvarčiu gražuoliu išvedė savo komandą į priekį – 3:2.

Per teisėjo pridėtą laiką dar raudoną kortelę sugebėjo užsidirbti Turkijos vartininkas Volkanas Demirelis, bet tai jau neišgelbėjo čekų, kurie tiesiog išleido pergalę iš savo rankų ir dabar turės krautis lagaminus bei čiuožti namo, kur jų tikrai nepasitiks džiaugsmingai nusiteikusios sirgalių minios.

Turkai, pademonstravę neįtikėtinas kovotojų savybes ir paskutinę akimirką suskubę į benuvažiuojantį traukinį, ketvirtfinalyje susitiks su B grupės nugalėtoja Kroatijos vienuolike.