Šiandien Austrijos sostinėje Vienoje jėgas išbandė šeimininkų austrų ir Lenkijos futbolo rinktinės. Didžiąją rungtynių dalį visiškai aikštėje dominavę ir tvirtai iniciatyvą savo rankose laikę austrai nesugebėjo išnaudoti gausybės progų ir iki pat rungtynių pabaigos buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau tada, kai jau atrodė, kad niekas nebegali išgelbėti austrų, gailestingumo ranką nusprendė ištiesti arbitras iš Anglijos, sugalvojęs pražangą lenkų baudos aikštelėje ir padovanojęs lygiąsias 1:1.

Tik nuskambėjus susitikimo pradžią skelbiančiam teisėjo Howardo Webbo švilpukui, austrai nedelsė nė minutės ir iškart metėsi į ataką.

Jau 11 minutę Martinas Harnikas iššoko vienut vienutėlis prieš Lenkijos vartų sargą Arturą Borucą, bet jo pergudrauti nesugebėjo. Tuo austrų atakų lavina nesibaigė ir tas pats M. Harnikas po dviejų minučių dar kartą pralaimėjo akistatą su A. Borucu.

Apskritai reikia pažymėti, kad lenkų vartininkas visą pirmąjį kėlinį išdarinėjo stebuklus, priversdamas austrus griebtis už galvos praktiškai po kiekvieno smūgio. Jei ne jis, Lenkijos rinktinei rungtynės galėjo susiklostyti tiesiog tragiškai.

uefa.com nuotr.

Olando Leo Beenhakkerio auklėtiniai, vargais ne galais sėkmingai atlaikę pirmąjį šeimininkų šturmą, patys pabandė sukurti ką nors panašaus į ataką. Paradoksalu, bet bene pirmas lenkų išpuolis baigėsi įvarčiu.

30 minutę Marekas Saganowskis, varžovų baudos aikštelėje padaręs keletą įspūdingų piruetų ir visai susukęs galvą gynėjams, klastingai smūgiavo į vartus. Juergenas Macho pirštų galiukais šiaip ne taip atmušė kamuolį, bet austrams nepavyko išvengti neišvengiamo – braziliškos kilmės Rogeris Gerreiro pirmasis suskubo prie atmušto kamuolio ir su malonumu pasiuntė jį į Austrijos vartų tinklą.

Per likusį kėlinio laiką šeimininkai atrodė išsikvėpę. Jiems atsiliepė itin didele sparta sužaistas pirmasis rungtynių pusvalandis. Iš vėžių juos, be abejo, išmušė ir prieš žaidimo logiką praleistas įvartis.

Per pertrauką pasipildę savo parako atsargas Austrijos futbolininkai antrajame kėlinyje vėl prispaudė lenkus prie jų vartų. Tiesa, visas pajėgas metę į priekį jie paliko apnuogintą savo užnugarį ir Lenkijos žaidėjai tuo naudojosi. Komandos keitėsi pavojingomis progomis, bet tiek vieniems, tiek kitiems trūko tikslumo.

63 minutę dukart šeimininkų vartus nuo nemalonumų apgynė Juergenas Macho, patikimai sužaidęs ir užgesinęs gaisrus.

Jau per kompensuotą laiką teisėjas nusprendė pagailėti šeimininkų ir paskyrė daugiau nei abejotiną vienuolikos metrų baudinį, kurį realizavo veteranas Ivica Vastičius – 1:1.

Po šių lygiųjų tapo aišku, kad B grupėje pirmąją vietą užims Kroatijos vienuolikė, o dėl antros vietos paskutiniame ture pakovos vokiečiai, lenkai ir austrai.