REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Antrąją Sveikata.lt laidą žiūrovai turės galimybę pamatyti jau šį sekmadienį TV3 eteryje. Laidos vedėja gydytoja Asta Dumbliauskienė kalbindama viešnią supažindins su Lietuvoje ir pasaulyje vis aktualesne ir svarbesne tema. Gydytojos aptars ne tik ligas, tačiau ir naujus gydymo metodus bei jų veiksmingumą. 

Antrąją Sveikata.lt laidą žiūrovai turės galimybę pamatyti jau šį sekmadienį TV3 eteryje. Laidos vedėja gydytoja Asta Dumbliauskienė kalbindama viešnią supažindins su Lietuvoje ir pasaulyje vis aktualesne ir svarbesne tema. Gydytojos aptars ne tik ligas, tačiau ir naujus gydymo metodus bei jų veiksmingumą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinė laidos tema – II tipo cukrinis diabetas ir nutukimas. Statistika ir tyrimai skelbia, kad šios abi ligos yra itin susijusios ir jau pasiekusios epideminį lygį. Nutukimą pasiekusiam žmogui susirgti diabetu yra 80 kartų didesnė tikimybė, nei tiems, kurių kūno masės indeksas yra normalus. 

REKLAMA

Trumpai paaiškinusi kas yra cukrinis diabetas ir kuo skiriasi I-asis tipas nuo II-ojo, vedėja Asta Dumbliauskienė kalbins laidos viešnią gydytoją endokrinologę Eglę Kreivaitienę. Vienas iš svarbių pacientus kankinančių ligos faktorių yra tai, kad sergant II tipo cukriniu diabetu nepavyksta numesti svorio. Pasak gydytojos tai tampa tarsi užburtu ratu – sutrikusi fiziologija lemia, didesnį nutukimą ir nemažėjantį apetitą. Norint nutraukti šį fiziologinį ratą reikalinga medikamentų pagalba. 

REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja endokrinologė teigia, kad tinkamai veikiantys vaistai išrasti dar labai neseniai. Šiuo metu yra dvi klasės vaistų, kurios gali papildomai sumažinti svorį. Remiantis klinikiniais tyrimais efektyviausi yra injekciniai preparatai, veikiantys fiziologiškai – atstato kasos funkciją, mažina cukrų bei apetitą. Tokiu būdu yra veikiama pagrindinė nutukimo grandis. 

Pacientai, vartojantys preparatą, kaip pagrindinį teigiamą poveikį išskiria būtent apetito sumažėjimą. Taip pat artimieji džiaugiasi pakitusia nuotaika, emocine būsena, kartu didėja ir darbingumas. Tokie teigiami pokyčiai pacientus motyvuoja ir skatina džiaugtis gyvenimu. Laidos vedėja uždavė vieną svarbiausių klausimų – ar toks gydymas Lietuvoje yra prieinamas? Skubame nudžiuginti – tikrai taip, vaistai gali būti ir kompensuojami. Gydytoja Eglė Kreivaitienė pataria – nebijokite kalbėti, ieškoti pagalbos pas gydytojus – tikrai padėsime ir jau šiandien galėsime pradėti spręsti abi svorio problemas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laidos komandos kalbintas pacientas Vytautas su II tipo cukriniu diabetu susidūrė prie šešis metus. Pirmiausia pasireiškė bendras silpnumas, buvo sunku įveikti numatytą fizinį krūvį. Vytautas, patvirtino gydytojos endokrinologės žodžius – pacientai išties įsisuka į užburtą ratą. Užaugęs svoris trukdo aktyviai fizinei veiklai, o nejudant, svoris auga dar greičiau. Iš pradžių pacientas bandė laikytis dietų – tiesa, ne drastiškų, nes pats yra gydytojas ir žino neigiamą jų poveikį, tačiau ėmė skaičiuoti maistines medžiagas, o ypač – angliavandenius. Deja, bet pastangos nedavė jokių vaisių, svoris augo kaip augęs, kaip pats pašnekovas teigė lyg „iš niekur.“ 

REKLAMA

Pradėjus gydytis Vytautas išbandė ir medikamentinius preparatus, ir injekcinius. Cukraus rodikliai kraujyje sumažėdavo, tačiau labai trumpam, greitai reikėjo pradėti ieškoti kito gydymo metodo. Atsiradus naujausiai technologijai pacientas dėkingas už išradimą, mat jei svoris ir toliau būtų nenustojęs augti, gydytojai siūlė darytis skrandžio mažinimo operaciją, kuriai ryžtis gali ne visi, ne tik dėl to, kad tai yra didelė operacija, bet ir dėl galimų komplikacijų. Išbandęs vaistą, apie kurį kalbėjo ir laidos viešnia gydytoja E.Kreivaitienė, pajuto staigius rezultatus – stipriai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje, o per mėnesį pavyko numesti net dešimt kilogramų. Teigiamus pokyčius pastebėjo ir artimieji – gerokai sumažėjo porcijos bei pagerėjo savijauta. 

REKLAMA

Na, o rubrikoje „vaistininkas pataria“ „Eurovaistinės“ farmakotechnikė Elvyra Ramaškienė primena šiuo sezono metu dar vieną svarbų faktorių – imunitetą. Be visų kitų antioksidantų pagrindinis yra cinkas, būtinas žaizdų gijimui, kovai su infekcijomis bei virusais. Cinką galima rasti tiek tabletėmis, tiek milteliais, tiesa farmakotechnikė teigia, kad pastarasis būdas naudingesnis jei norime greito poveikio. Burnoje tirpstantys milteliai greitai patenka į nosies ir burnos gleivines, tokiu būdu mažina ir gydo peršalimo simptomus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie infekcines ligas, Užkrečiamųjų Ligų ir Aids Centro (ULAC) profesorius Saulius Čaplinskas primena, kad šių dienų kontekste labai svarbu nepamiršti, jog egzistuoja ne tik koronavirusas, bet ir gripas bei pneumokokinė infekcija. Visos trys ligos pažeidžia plaučius ir gali komplikuotis į plaučių uždegimą. Būtent ši liga lemia net 7-8% senjorų pasaulyje mirtį, tad reikia atkreipti dėmesį į visus simptomus, kurie pasireiškia dėl įvairių infekcinių ligų. 

Apie visą tai plačiau jau šį sekmadienį 9 ryte per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų