Elektrėnų „Energija“ atvirojo Latvijos ledo ritulio čempionate 5:4 (2:2, 1:2, 2:0) įveikė užsispyrusius pirmenybių autsaiderius „HS Riga/LSPA“, teigiama pranešime spaudai.

“Energija" rungtynes pradėjo kiek kitaip nei įprasta – vartus nuo pirmųjų sekundžių stojo ginti jaunasis Donatas Žukovas. Pirmąjį įvartį elektrėniškiai pelnė penktą žaidimo minutę (4:09 – Dovydas Kulevičius po Rolando Aliukonio ir Ilja Zagretdinovo perdavimo) puikiai išnaudoję žaidėjų aikštėje persvarą.

Tačiau tą pačią minutę latviai spėjo nuginkluoti „Energijos“ vartininką (4:48 – Dagas Laucinis po Vladislavo Koniševo perdavimo). Antroje kėlinio pusėje abi komandos vėl apsikeitė įvarčiais. į priekį trumpam komandą išvedė I. Zagretdinovo įvartis (16:42 – po Laisvydo Rimkaus ir Vytauto Jagelavičiaus perdavimo). Paskutinę kėlinio minutę rezultatą išlygino ir antrąjį įvartį į savi sąskaitą įsirašė D. Laucinis (19:04 – po Kasparo Porejo ir V. Koniševo perdavimo).

Antrą kėlinį elektrėniškiai pradėjo pražangomis, todėl latviai sugebėjo pasinaudoti dviejų žaidėjų persvara aikštėje ir išsiveržė į priekį (35:34 – V. Koniševas po Viktoro Šorino perdavimo). Po minutės „HS Riga/LSPA“ žaidėjas pasižymėjo dar kartą (36:38 – V. Koniševas po V. Šorino perdavimo). Rezultatą „Energija“ sušvelnino trisdešimt devintą žaidimo minutę (38:18 – I. Zagretdinovas po Romano Aliapkino perdavimo), nors elektrėniškių ant ledo tuo metu buvo mažiau negu latvių. Kėlinio pabaigoje „Energija“ pakeitė vartininką – saugoti vartų stojo daugiau patirties turintis Nerijus Dauksevičius.

Trečio kelinio pradžioje I. Zagretdinovas išlygino rezultatą savo trečiu įvarčiu per rungtynes (40:40 – po D. Kulevičiaus ir L. Rimkaus perdavimo).

57-ą minutę „Energiją“ į priekį išveda V.Jagelavičiaus pelnytas įvartis (56:25 – po R. Aliukonio perdavimo), kai elektrėniškiai turėjo dviejų žaidėjų aikštėje persvarą.

Tris įvarčius rungtynėse pelnęs Ilja Zagretdinovas teigė, jog nebuvo nė akimirkos, kai suabejojo „Energijos“ pergale. „Pirmajame kėlinyje mūsų tikslas buvo neleisti varžovams atitrūkti. Šį tikslą įgyvendinome, tačiau nesugebėjome gerai sužaisti antrojo kėlinio, - po rungtynių kalbėjo I. Zagretdinovas – Žinojome, kad esame stipresni už varžovus, manau, niekas neabejojo, kad laimėsime“.

Paklaustas, ką pačiam reiškia įmušti trys įvarčiai, ledo ritulininkas pasikuklino. „Negaliu ypatingai tuo girtis, kadangi tai yra visos komandos įdirbis. Turėjome nemažai galimybių, stengėmės jas išnaudoti, teisėjai savo darbą dirbo puikiai. Todėl ir buvo pasiektas geras rezultatas“, - kalbėjo ledo ritulininkas.