0

Sekmadienį į Širvintų rajono Pamusės kaimą susirinko daugiau nei 600 įvairaus amžiaus ekstremalių pojūčių mėgėjų. Nepabūgę netradicinės distancijos, kuri nusidriekė pievomis, miško takeliais ir keliukais, samanomis bei klampiomis pelkėmis, entuziastai varžėsi ekstremaliame „General Financing“ bėgime „Bebro kelias“, teigiama pranešime spaudai.

„Pernai ekstremaliose bėgimo varžybose rungėsi virš 200 dalyvių, o šiemet mus maloniai nustebino tris kartus gausesnė publika. Renginys pamažu auga, o mes stengiamės, kad dėl didesnio dalyvių kiekio nenukentėtų kokybė. Šiemet mūsų lūkesčius ekstremalus bėgimas pateisino, o kitų metų tikslas – surengti „Bebro kelią“ daugiau nei tūkstančiui dalyvių,“ – kalbėjo bėgimą organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

Varžybų dalyviai, pasiryžę savo jėgas išmėginti gamtos ir žmogaus sukurtame kliūčių ruože, galėjo rinktis 5 ar 10 km nuotolį – atitinkamai vieną arba du distancijos ratus. Asfalto dangos „Bebro kelyje“ nebuvo nei metro, tačiau nepaisant purvo, vandens ir pelkių, sportinio azarto dalyviams nepritrūko, o šypsenos nuo jų veidų nedingo net ir sunkiausiose atkarpose.

Pirmieji pelkių klampumą išbandė jauniausieji drąsuoliai – vaikams iki 12 metų buvo paruošta 1 km trasa. 5 km rungtyje savo ištvermę ir jėgas išmėginti panoro daugiau nei 350 dalyvių.

Greičiausiai trasą įveikė, pernai šioje rungtyje antroje vietoje likęs, Bronius Burneika (30.46 min). Antras finišavo Gedvydas Balsevičius (31.52 min), o nuo jo vos trimis sekundėmis atsiliko Audrūnas Matonis.

Moterų kategorijoje triumfavo net dvi kaunietės – antrus metus iš eilės šią rungtį laimėjo Ieva Želvytė (32.36 min). Po jos finišą kirto Monika Vilčinskaitė (34.50 min), o trečiosios vietos taurė atiteko vilnietei Airai Klusaitienei (40:30 min).

Prie 10 km rungties starto stojo virš 160 bėgimo ir nuotykių entuziastų. Per valandą ir 14 sekundžių šią distanciją įveikė ir jos lyderiu tapo Modestas Bacys, prieš metus nugalėjęs 15 km rungtyje. Antrasis finišavo Tromza Yauheni (1 val. 1.35 min), o nuo jo keliomis minutėmis atsilikęs Mantas Marcinkevičius užėmė trečiąją vietą.

Ilgiausioje varžybų distancijoje moterų grupės lydere tapo klaipėdietė Indrė Plegevičiūtė (1 val. 16.06 min). Pernai metais 15 km rungtį laimėjusi Miglė Mačionytė nuo nugalėtojos atsiliko keliomis minutėmis ir užėmė antrą vietą, o trečioji finišavo Sandra Valančauskaitė (1 val. 18.57 min).

Ekstremaliame „General Financing“ bėgime dalyvavo ir nemažai kolektyvų. Dalis jų komandinę dvasią ir išskirtinę nuotaiką išreiškė pasitelkdami ryškią aprangą ar aksesuarus. Gausiausia 2014 m. „Bebro kelio“ komanda tapo daugiau nei 20 bėgikų surinkęs įmonės „Greitasis kurjeris“ kolektyvas.