REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertai, ieškantiems darbo, pataria, kaip parašyti gerą motyvacinį laišką ir kaip palikti profesionalaus darbuotojo įspūdį darbdaviui.

REKLAMA
REKLAMA

1. Išvardykite visas priežastis, dėl kurių manote, esate tinkamas šiam darbui. Nėra reikalo jaudintis kad jūsų gyvenimo aprašyme ir motyvaciniame laiške minima darbo patirtis ir pasiekimai gali kartotis. Geras motyvacinis laiškas turėtų paskatinti darbdavį peržiūrėti jūsų gyvenimo aprašymą ir galiausiai pasiūlyti susitikti pokalbiui, kad galėtų įvertinti jūsų sugebėjimus ir tinkamumą siūlomai darbo vietai. Suprantama, parašyti gerą motyvacinį laišką nėra lengva. Prisiminkime garsiuosius Mark'o Twain žodžius: „Neturiu laiko trumpiems laiškams, todėl vietoje jų rašau ilgus.“ Nepagrįsti, subjektyvus, lakoniški teiginiai nepalieka gero įspūdžio darbdaviui, priešingai gali netgi erzinti. Taigi, svarbiausia motyvaciniame  laiške įrodyti savo patikimumą ir pagrįsti tai pavyzdžiais.

REKLAMA

(Pataria Londono Menų Universiteto karjeros specialistas Hannah Clements).

2. Motyvacinį laišką laikykite tarsi meilės laišku, kuriame atskleisite, kodėl jūs atitinkate darbdavio reikalavimus ir trokštate būtent tos darbo vietos. Įsitikinkite, kad esate tinkamas tai pozicijai, į kurią pretenduojate. Jei neduosite konkrečių pavyzdžių, galite likti ir be atsako. Tai, kad motyvacinis laiškas turi skambėti kaip meilės laiškas, reiškia, kad turite įrodyti darbdaviui, kodėl jus atitinkate jo reikalavimus, o jis pateisina jūsų lūkesčius. Jei kandidatuojate į tam tikrą vaidmenį, įsitikinkite, kad atitinkate išvardytus kriterijus bei turite pakankamai patirties ir įgūdžių toje sferoje. Pavyzdžius galite minėti iš jūsų buvusių darbų, kursų ar projektų, kuriuose jums teko dalyvauti.

REKLAMA
REKLAMA

(Pataria Lidso Universiteto patarėjas karjeros klausimais, Phil Marsland).

3. Jeigu laiškas yra lengvai skaitomas bei atitinka motyvacinio laiško reikalavimus, tikėtina, kad darbdavys įvertins jūsų kandidatūrą. Stenkitės, kad jūsų laiškas tilptų vienoje A4 lapo pusėje, būtų paprastas ir ne per ilgas. Naudokite tik geros kokybės popierių ir spausdintuvą. Geras motyvacinis laiškas nebūtinai turi garantuoti jums darbo vietą, bet jis gali paskatinti laikyti jus priimtinesnius kandidatu nei kitus. Pabaigoje pridurkite tokius teiginius kaip „mielai susitikčiau pokalbiui jums patogiu metu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

(Pataria Volverhamptono Universiteto karjeros konsultacijų vadovas Lesley Hassall).

4. Neįkvepiantis motyvacinis laiškas sumažina jūsų gyvenimo aprašymo perskaitymo galimybes. Jūsų motyvacinis laiškas yra tarsi jūsų CV pakuotė, taip pat kaip ir saldainio popierėlis ar kvepalų buteliukas. Savo motyvaciniu laišku turite įtikinti darbdavį, kad verta „išpakuoti“ jūsų gyvenimo aprašymą. Dažnai žmonės to neįvertina ir rizikuoja, kad jų CV nebus net atvertas.

(Tikina Sario Universiteto patarėja karjeros klausimais Alexandra Hemingway).

5. Jeigu neklausite, tai ir negausite. Nebijote spekuliacinių laiškų. Susisiekdami su darbdaviu ir užduodami jums rūpimus klausimus, galite būti užtikrintas - neliksite nepastebėtas. Pasinaudokite kompanijos internetine svetaine užmegzti artimesniems ryšiams. Pabandykite susibendrauti su darbuotojais, susipažinkite su kompanijos naujienomis. Rašydami laišką, nepamirškite paminėti iš kur sužinojote apie kompaniją, kas jums ją rekomendavo. Galbūt kompanijos atstovas neseniai lankėsi jūsų universitete? Jeigu taip, įvardykite jo vardą ir pavardę.

REKLAMA

(Pataria Česterio Universiteto patarėja karjeros klausimais Philippa Hardie).

6. Svarbu, kad laiškas nebūtų stereotipinis, bet pritaikytas būtent tai organizacijai į kurią kreipiatės. Bendro pobūdžio laiškai, kuriuos galite išsiųsti kelioms kompanijoms vienu metu, garantuoja, kad jis tik bus išmestas į šiukšlių dėžę. Pasidomėkite specifine informacija apie įmonę, ir įtraukite ją į laišką. Būkite tikras, kad laiške įmonės pavadinimą paminite bent vieną kartą. Paaiškinkite, kodėl ta darbo vieta, į kurią pretenduojate jums yra svarbi. Darbdaviai paprastai lieka sužavėti, jei pamato, kad žinote apie jų kompaniją kur kas daugiau nei kiti į darbo vietą pretenduojantys asmenys.

REKLAMA

(Pataria Vakarų Londono Universiteto įdarbinimo ir karjeros padalinio atstovė Lizzie Dove).

7. Kaip išvengti darbdavio atmestino požiūrio į jūsų laišką. Jei rašydami laišką praleidote nemažai laiko, tai turėtų ir atsispindėti jūsų laiške. Vadovaukitės standartinėmis verslo laiško rašymo taisyklėmis, išdėstymu, lygiavimu, šriftu bei jo dydžiu. Nepamirškite laiško pabaigoje pridurti „Pagarbiai (su pagarba), vardas pavardė“.

Adresuokite savo laišką tik tam asmeniui, kuris atsakingas už įdarbinimo procesą, todėl prieš kreipdamiesi, būkite tikri, kad žinote, su kuo bendraujate. Naudokite tokius kreipinius kaip ponas, ponia, panele ir kitus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei jūsų reikalaujama prisegti motyvacinį laišką ir CV, atminkite, pirmą įspūdį paliks jūsų elektroninis laiškas, kuriame prisistatysite. Išlikite oficialus ir konkretus, venkite tokių frazių kaip 'labas' ar 'ate', kurie, paprastai, būdingi elektroniniams laiškams.

Prieš išsiųsdami laišką, dar kartą viską peržvelkite ir įsitikinkite, kad nepalikote klaidų. Pirmasis įspūdis dažniausiai būna lemiamas ir gali būti jūsų šansu įsidarbinti.

Pagal „guardian.co.uk“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų