REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2010 m. gruodžio 3 d. sprendimą dėl 2008 m. ekskursijos Kauno I forte metu mergaitei nutrauktos kojos.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas konstatavo, kad pagal Lietuvoje galiojantį Civilinį kodeksą mergaitė teisę reikalauti turtinės žalos atlyginimo dėl prarasto darbingumo įgis sulaukusi 14 m., t.y. amžiaus, nuo kada asmenims leidžiama pradėti dirbti. Turtinė žala, nustačius prarasto darbingumo lygį, jai galėtų būti atlyginama nuo 14 m. iki ji sulauktų pensinio amžiaus. Toks reguliavimas siejamas su tuo, kad tik nuo 14 m. asmuo gali įgyvendinti savo teisę į darbą ir gauti iš jo pajamų, todėl tik asmenims, sulaukusiems tokio amžiaus, prarastas darbingumas gali būti kompensuojamas. Tad nukentėjusiai mergaitei šiuo metu, kol jai nėra 14 metų, turi būti priteistas tik neturtinės žalos atlyginimas ir gydymosi išlaidos, bet ne turtinė žala, kaip buvo nuspręsta pirmosios instancijos teisme.

REKLAMA

Teismas nusprendė, kad mergaitei valstybė turi sumokėti 200 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo. Tokia suma buvo priteista vadovaujantis teismų praktika tokio pobūdžio bylose ir atsižvelgiant į jauną ieškovės amžių, sužalojimų sunkumą ir sveikatos sutrikdymo negrįžtamumą, esamus bei būsimus mergaitės išgyvenimus, todėl ši suma yra didesnė negu priteisiamos neturtinės žalos vidurkis tokio pobūdžio bylose.

Teismas konstatavo, kad kitose panašiose bylose dėl neturtinės žalos atlyginimo buvo priteistos kur kas mažesnės sumos, negu nukentėjusiai mergaitei pirmosios instancijos teismo sprendimu (pvz., 80 tūkst. litų garbaus amžiaus moteriai, netekusiai abiejų kojų; 200 tūkst. Lt ligoninėje nudegintiems dvyniams; 100 tūkst. Lt mokykloje akies netekusiam berniukui ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad moksleivių ekskursijos Kauno I forte metu nugriaudėjęs sprogimas nutraukė Vilniuje besimokančios mergaitės pėdą, vėliau jai buvo amputuota dalis blauzdos.

Valstybei atstovaujantys asmenys šį ieškinį ginčijo ir prašė sprendimą visai panaikinti.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų