Honkonge vykstančiame 114-ame pasaulio dviračių treko čempionate ketvirtadienį startavo trys Lietuvos atstovai. Simona Krupeckaitė iškopė į moterų sprinto ketvirtfinalį, o Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis į vakarinę varžybų dalį nepateko.

Moterų sprinto atrankoje (29 dalyvės) šios rungties dabartinė Europos čempionė ir triskart pasaulio vicečempionė S. Krupeckaitė užėmė penktą, o M. Marozaitė – 15-ą vietas. Jos 200 m distanciją iš eigos įveikė atitinkamai per 10,937 ir 11,147 sek. Geriausiai pasirodė australė Stephanie Morton – 10,724 sek. 1–4 vietas atrankoje užėmusios dviratininkės iškart pateko į aštuntfinalį.

34-erių metų S. Krupeckaitė šešioliktfinalyje nugalėjo 22-ejų metų Indijos atstovę Deborah Herold (28-a atrankoje). Per 2004 metų cunamį išgyvenusi indė siekia patekti į olimpines žaidynes. Iš Andamanų ir Nikobarų salų kilusi mergina 2013 metais išvyko treniruotis į Naująjį Delį ir nuo to laiko dar nė karto nebuvo grįžusi į gimtinę.

21-erių metų M. Marozaitė šešioliktfinalyje pralaimėjo 2015 metais iš greitojo čiuožimo į dviračių sportą perėjusiai 29-erių metų olandei Laurinei van Riessen (18). Pastaroji Vankuverio olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybų 1000 m distancijoje iškovojo bronzos medalį. L. van Riessen dalyvavo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviračių treko varžybose.

Simona aštuntfinalyje 0,021 sek. pranoko 21-erių metų kolumbietę Marthą Bayoną (12) ir pateko į ketvirtfinalį, kuriame bus kovojama iki dviejų pergalių. S. Krupeckaitė dėl kelialapio į pusfinalį kausis su 17-mete prancūze Mathilde Gros (4). Ketvirtfinalio važiavimai ketvirtadienį prasidės 14.29 val. (Lietuvos laiku).

1/4 finalo poros:

Stephanie Morton (Australija, 1) – Anastasija Voinova (Rusija, 9)

Wai Sze Lee (Honkongas, 2) – Kaarle McCulloch (Australija, 7)

Kristina Vogel (Vokietija, 3) – Liubov Basova (Ukraina, 11)

Mathilde Gros (Prancūzija, 4) – Simona Krupeckaitė (Lietuva, 5).

Vyrų keirino rungties (28 dalyviai) pirmo etapo antrame važiavime pasaulio pirmenybių debiutantas V. Lendelis liko paskutinis, septintas. Į antrą etapą iš antro važiavimo pateko 2015 ir praėjusių metų pasaulio vicečempionas Naujosios Zelandijos atstovas Edwardas Dawkinsas bei dabartinis Europos čempionas čekas Tomašas Babekas.

22-ejų metų Lietuvos dviratininkas ketvirtame paguodos važiavime finišavo ketvirtas ir baigė pasirodymą šioje rungtyje. Lietuvos dviratininkas aplenkė Japonijos atstovą, o į priekį praleido Vokietijos, Malaizijos ir Azerbaidžano sportininkus. Į antrą etapą – tarp 12-os geriausiųjų – iš ketvirto paguodos važiavimo pateko 2014 metų Europos bei praėjusių metų pasaulio čempionas vokietis Joachimas Eilersas.