REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sako esąs pasiryžęs kalbėtis su AB „Lietuvos dujos“ akcininkais ir tartis dėl svarbių sprendimų. Pasak A. Sekmoko, kol kas nėra jokių sprendimų, kaip planuojama pertvarkyti Lietuvos dujų ūkį. „Yra darbo grupė, kuri rengia įstatymo pataisas ir vėliau jos bus svarstomos su visuomene ir institucijomis“ – trečiadienį po vyriausybės posėdžio sakė A. Sekmokas.

REKLAMA
REKLAMA

Vykdydama Europos Sąjungos direktyvą, Lietuva žada nepasinaudoti šaliai pasiūlyta išlyga ir atidėti dujų ūkio pertvarkymą. Manoma, kad bus apsistota ties vienu iš trijų variantų – atskirti dujotakius nuo tiekėjų ir perimti juos valdžios žinion.

REKLAMA

„Lietuvos dujų“ generalinis direktorius Viktoras Valentukevičius Balsas.lt sakė, kad vyriausybė faktiškai siekia nacionalizuoti dujų vamzdynus. Pasak V. Valentukevičiaus, būtent tai neabejotinai padidintų dujų kainą vartotojams. Direktorius kartu sako, kad gautą pelną ir dar daugiau lėšų „Lietuvos dujos“ išleido senstančios infrastruktūros modernizavimui, nukreipė investicijoms.

Skubama?

Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Dainius Budrys portalui „Balsas.lt“ sakė nematąs priežasčių skubėti su sprendimais dujų ūkyje. „Sakiau tai ir kalboje su Seimo pirmininke Irena Degutiene, kad pirma reikia apsispręsti dėl nacionalinės energetikos strategijos, o dabar skubėti nėra kur, nes galima pakenkti savo ekonomikai“, - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot D. Budrio, vykdyti ES reikalavimus ir skaidyti dujų ūkį segmentais reikia, bet tai nėra ypatingos skubos ir bet kuria kaina vykdytinas uždavinys. „Aš esu už – reikia padaryti, kaip numato ES rekomendacijos. Tik ar nevertėtų pirma pasistatyti suskystintų dujų terminalą, įgyvendinti ar bent realiai pradėti kurį kitą energetinį projektą, kuris leistų turėti alternatyvas rusų GAZPROM? Kalbant apie tą patį dujų terminalą, kol kas, kaip pas mus įprasta, dar tik mušamasi dėl vietos. Kad tik neištiktų taip, kad, paprašius brangios studijos, paskui bus nutarta visgi statyti toje pat „Kiaulės nugaroje“, tačiau procesas tebebus, kur buvo prieš metus ir kur tebėra šiandien? Sakiau ir energetikos ministrui, kad prieš vykdant tą svarbųjį tinklų atskyrimą, būtina vieša diskusija ir strateginiai sprendimai. Pagal šiandieninę situaciją, pagrindinė pasekmė, jei skubiai vykdysime tinklų atskyrimą, bus labai pabrangusios dujos. Klausimas – ar mes tam pasirengę?“, - abejojo D. Budrys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

---------

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas susilaukė ir socialdemokratų kritikos, kai paaiškėjo, kad ministerija ir vyriausybė vengia tartis su „Lietuvos dujomis“ dėl numatomo dujų ūkio pertvarkymo. Bendrovės akcininkai – Rusijos „Gazprom“ ir Vokietijos „E.ON Ruhrgas“ išplatino atvirą laišką, kuriame piktinasi valdžios sprendimais bei skleidžiamais tikrovės neatitinkančiais faktais.

Vyriausybė kritikavo „Lietuvos dujas“ dėl didelių pelnų ir nevykdomų įsipareigojimų statyti suskystintų dujų terminalą bei tiesti dujotakius. Bendrovė, savo ruožtu, tikina, kad neranda kalbos su ministerijomis, o svarbūs sprendimai priimami neaptarus su dujininkais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų