REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

XVII amžiaus peizažas, saugomas Amsterdamo "Rijksmuseum" muziejuje, tapo teisminio nagrinėjimo, kurį inicijavo du bankai, objektu.

REKLAMA
REKLAMA

Gerrito Berckheyde paveikslas "Herengrachto įlanka" (De bocht van de Herengracht bij de Nieuwe Spiegelstraat te Amsterdam) tapo kredito užstatu JAV "JP Morgan Chase" ir Olandijos "ABN Amro" bankuose.

REKLAMA

"Rijksmuseum" peizažą nusipirko 2008 metais rugsėjo mėnesį iš olandų kolekcionieriaus ir milijonieriaus Louiso Reijtenbagho. Muziejus pirkinį iki 2009-ų gegužės 3-ios paskolino Vašingtono Nacionalinės dailės galerijos surengtai parodai. Balandžio 16-ą "Rijksmuseum" sužinojo, kad jų peizažas, kartu su kitais dailės kūriniais yra 50 milijonų dolerių kredito, kurį L. Reijtenbaghas gavo "JP Morgan" banke, užstatu.

Maždaug po savaitės Olandijos bankas "ABN Amro" išsiaiškino, kad peizažas ir pas juos yra kredito, kurį gavo L. Reijtenbaghas, užstatu. JAV bankui milijonierius dar negražino 27 milijonų dolerių. Kokias pretenzijas kolekcionieriui reiškia olandų bankininkai, neskelbiama. Taip pat nežinoma, kokią sumą už peizažą sumokėjo "Rijksmuseum".

Amsterdamo muziejaus kolekcijos direktorius Taco Dibbitsas tvirtina, kad sandėrio su L. Reijtenbaghu metu buvo pasirašytas kontraktas, paverčiantis peizažą saugiu nuo trečių šalių pretenzijų. Direktorius G. Berckheyde paveikslą vadina "nacionalinės reikšmės šedevru".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų