Lietuvos baidarininkai iškovojo dar du medalius Segede (Vengrija) vykstančiame pirmame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės varžybų etape. Prie penktadienį iškovoto aukso keturviečių baidarių varžybose, šeštadienį du apdovanojimus į Lietuvos rinktinės sąskaitą pridėjo vienviečių baidarių varžybose triumfavę Artūras Seja ir Ignas Navakauskas.

Vienviečių baidarių 200 m distancijos pusfinalio plaukimus laimėję A. Seja ir I. Navakauskas favoritais buvo laikomi ir finalo plaukime. Būtent tarp lietuvių ir vyko kova dėl aukso. Pirmas finišo liniją kirto A. Seja, nuotolį įveikęs per 36,28 sek. Antras finišavęs I. Navakauskas nugalėtojui pralaimėjo vos 0,03 sek. Bronzos medalį laimėjęs Sakartvelo baidarininkas Badri Kavelašvilis nuo A. Sejos atsiliko 0,37 sek.

„Labai gerai pasiruošiau šioms varžyboms. Prieš savaitę Trakuose vykusiose Lietuvos taurės varžybose dar nebuvau geriausios sportinės formos, nes akcentavau pasirengimą būtent pasaulio taurės varžyboms. Prieš finalą buvo kilę abejonių ar būsiu tarp favoritų, nes gavau ne geriausią taką, kur pūtė gan stiprus vėjas. Abejojau ar pavyks gerai startuoti, nes vėjas daug ką lemia. Bet kai esi stipresnis, tai ir prastas takas nemaišo. Gerai startavau, tinkamai išdėliojau jėgas visai distancijai ir turėjau jėgų galingai finišuoti“, – pergale džiaugėsi A. Seja.

Lietuviai už nugarų paliko daug tituluotų varžovų – praėjusių metų šios rungties pasaulio vicečempioną švedą Petterį Menningą, 2019 m. Europos žaidynių vicečempioną vengrą Balašą Birką, dukart šios rungties Europos čempionu tapusį serbą Marką Dragosavljevičių.

„Mes lietuviai esame greiti ir energingi bei mėgstam sprinto rungtis, kur reikia sprogstamosios jėgos. 200 metrų distancija visada buvo mūsų koziris. Labai gaila, kad šios distancijos neliko olimpinių žaidynių programoje, nes tai – viena mėgstamiausių rungčių žiūrovams, – sakė A. Seja.

Penktadienį A. Seja ir I. Navakauskas kartu su broliais Simonu ir Mindaugu Maldoniais iškovojo auksą olimpinėje keturviečių baidarių 500 m distancijoje.

Olimpinėje vienviečių baidarių 1000 m distancijoje Andrejus Olijnikas šeštadienį startavo B finale. Lietuvis distanciją įveikė per 3 min. 45,79 sek. ir finišavo antras. Galutinėje rikiuotėje A. Olijnikas užėmė 11 vietą.

Šeštadienį vakare pasaulio taurės varžybose kovas pradės dar dvi Lietuvos įgulos.

Dviviečių baidarių 500 m distancijoje startuos praėjusių metų šios rungties pasaulio vicečempionai ir Europos čempionato prizininkai M. Maldonis ir A. Olijnikas. Dviviečių kanojų 500 m varžybose dalyvaus praėjusiais metais pasaulio taurės varžybose bronzą laimėję H. Žustautas ir V. Korobovas.