Pekino olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio ketvirtfinalio varžybos prasidėjo dramatiška Slovakijos ir JAV rinktinių dvikova.

Slovakijos ledo ritulininkai tik po pratęsimo ir baudinių serijos 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0) nugalėjo poros favoritais laikytus amerikiečius.

Pirmame kėlinyje į slovako Jurajaus Slafkovskio įvartį (11:45) tuo pačiu atsakė amerikietis Nickas Abruzzese (19:14). Pastarojo komandos draugas Samas Hentgesas kėlinyje (28:56) persvėrė rezultatą.

Slovakai nuo pralaimėjimo išsigelbėjo paskutinę mačo minutę, kai vartininką Patriką Rybarą pakeitė aikštės žaidėju. Rizika pasiteisino ir Marekas Hrivikas (59:16) išlygino rezultatą (2:2).

10 minučių pratęsime įvarčio nebuvo pelnyta ir viskas sprendėsi baudinių serijoje.

Ketvirtuoju smūgiavęs Peteris Cehlarekas buvo tikslus, P. Rybakas netrukus atrėmė  amerikiečio Andy Miele ataką ir Slovakija triumfavo 3:2.

Patekdami į stipriausiųjų ketvertą slovakai pakartojo 2010-ųjų Vankuverio olimpinių žaidynių  pasiekimą. Pusfinalio kovos vyks penktadienį.