Glazge (Didžioji Britanija) vykstančiame pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate sekmadienį pasirodė antroji Lietuvos atstovė – Dovė Kilty. 30-metė sportininkė moterų trišuolio finale geriausiu – pirmu – bandymu nušoko 13,46 metro (13,46 – X – 13,36) ir užėmė 13-ą vietą tarp 15 dalyvių.

Papildomų trijų bandymų D.Kilty negavo, nes nepateko į geriausiųjų 8-uką.

Įspūdingą pergalę iškovojo Dominikos atstovė Thea Lafond. Ji antru bandymu nušoko net 15,01 metro. Tai jos karjeros rekordas ir geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Th.Lafond pasiekė Dominikos rekordą ir tapo 30-a trišuolininke istorijoje, įveikusia 15 m ribą.

Po antrojo mėginimo Th.Lafond atsisakė visų 4 likusių bandymų, bet tai nesutrukdė jai likti pirmoje vietoje. Sportininkė iškovojo Dominikai pirmąjį medalį pasaulio uždarų patalpų čempionato istorijoje.

Antra buvo kubietė Leyanis Perez Hernandez (14,90 m), o bronzą pelnė ispanė Ana Peleteiro-Compaore (14,75). Praėjusio čempionato bronzos medalininkė jamaikietė Kimberly Williams buvo tik 7-a (14,07). Amerikietė Jasmine Moore, pernai šokusi daugiau nei 15 m, prie tokio rezultato nepriartėjo ir tenkinosi 5-a vieta (14,15).

Th.Lafond geriausią šuolį atliko išvysčiusi 33,4 km/val. greitį. Greičiausiai iš visų įsibėgėjo A.Peleteiro-Compaore (34,4 km/val.). Palyginimui, D.Kilty buvo pasiekusi 31,2 km/val. greitį.

2018 m. D.Kilty pasaulio uždarų patalpų čempionate nušoko 13,90 m ir buvo 12-a. 2022 m. pirmenybėse ji nedalyvavo. D.Kilty priklausantis geriausias šio Lietuvos sezono rezultatas yra 13,90 m.

Jos karjeros rekordas nuo 2019 m. siekia 14,28 m. Tiesa, tas rezultatas buvo pasiektas stadione, o ne uždarose patalpose.