Šią naktį Lietuvos laiku Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate Los Andželo „Lakers“ klubas (3/5) namuose po dramatiškos kovos 114:113 (38:21, 28:38, 28:22, 20:32) palaužė Dalaso „Mavericks“ (2/6) komandą.

Tai buvo pirmoji Luka Dončičiaus ir NBA „Karaliaus“ Lebrono Jameso akistata.

19-metis slovėnas „Mavericks“ ekipai per 28 minutes pelnė 14 taškų (2/5 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultayvius perdavimus bei po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Tuo metu pergalingą baudos metimą pataikęs Lebronas Jamesas pelnė 29 taškus (9/16 dvit., 2/3 trit. 5/7 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius.

Pasibaigus rungtynėms LeBronas negailėjo pagyrų pirmą sezoną NBA lygoje rungtyniaujančiam L. Dončičiui ir tvirtino, jog Europoje krepšininkai tobulėja greičiau.

„Europos jaunimas tobulėja greičiau nei amerikiečiai. Profesionalų lygyje jis rungtyniavo nuo kelių, 15 metų? Todėl atvykęs į NBA jis nemato nieko tokio, ko nebūtų matęs anksčiau.

Čia jo niekas nebaugina. Manau, kad tai yra pagrindinis Europos krepšinio privalumas – jų profesionalus lygis, kuriame žaidėjai ima tobulėti labai anksti“,- pareiškė L. Jamesas.

Šią vasarą NBA naujokų biržoje trečiuoju šaukimu pakviestas slovėnas aikštelėje vidutiniškai praleidžia 35 minutes, pelno po 19,6 taško, atkovoja 6,3 kamuolio ir atlieka 4,4 rezultatyvaus perdavimo.