Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ketvirtadienį pasiekė jau šeštąją pergalę pasaulio čempionate. Kazio Maksvyčio auklėtiniai 100:84 (33:21, 20:22, 22:20, 25:21) nepaliko vilčių Luka Dončičiaus atstovaujamai Slovėnijos rinktinei ir šeštadienį dėl penktosios vietos susigrums su kaimynais latviais.

Lietuvos rinktinė pirmavo beveik 38 rungtynių minutes, o ketvirtojo kėlinio metu komandas skyrė rekordinė 23 taškų takoskyra.

Lietuviai vėl buvo fantastiški atakuodami nuo tritaškio linijos. Šįkart mūsiškiai pataikė 14 iš 25 tritaškių (56 proc.). Lygiai tiek pat, kiek ir dvikovoje su amerikiečiais.

Lietuviai taip pat realizavo visas 10 mestų baudos metimų, dvitaškius metė solidžiu 62 proc. taiklumu (24/39).

Lietuva atliko net 28 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 11 kamuolių.

Net 10 rezultatyvių perdavimų atliko Vaidas Kariniauskas, 8 – Rokas Jokubaitis. Dar po keturis kartus komandos draugams sėkmingai asistavo Ignas Brazdeikis ir Margiris Normantas.

Palyginimu, visa Slovėnijos rinktinė atliko tik 12 rezultatyvių perdavimų.

Vėl spindėjo nuo suolo pakilę Lietuvos krepšininkai – šįkart jie pelnė 40 taškų. Slvėnų atsarginiai surinko vos 13 taškelių.

Lietuvos krepšininkai iš baudos aikštelės pelnė 46 taškus, o varžovai – 10.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 24 (12 atk. kam., 29 n.b.), Ignas Brazdeikis 15, Mindaugas Kuzminskas (4/4 trit.) ir Deividas Sirvydis – po 14, Tomas Dimša 9, Margiris Normantas ir Rokas Jokubaitis (8 rez. perd.) – po 8, Vaidas Kariniauskas (10 rez. perd.).

Slovėnija: Luka Dončičius 29, Aleksejus Nikoličius 14, Mike‘as Tobey 13, Zoranas Dragičius 12, Gregoras Hrovatas 6.

Po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė pirmavo 33:21. Vien per pirmąjį kėlinį Lietuvą pataikė 5 tritaškius iš 6 ir 8 dvitaškius iš 12.

Antrajame kėlinyje mūsiškiams pavyko išlaikyti dviženklę persvarą ir į rūbines komandos išėjo ilsėtis lietuviams pirmaujant 53:43.

Per pirmuosius du kėlinius Lietuva pataikė 9 tritaškius iš 15 (60 proc.).

Trečiajame kėlinyje iš lietuvių persvaros vienu metu tebuvo likę vos 2 taškeliai. Tačiau tuomet tritaškį smeigė Ignas Brazdeikis, taip užkurdamas dar vieną sėkmingą savo komandos atkarpą.

Ketvirtį užbaigė super sudėtingas ir taiklus Mindaugo Kuzminsko tritaškis, po kurio Lietuva pirmavo 75:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuvių pranašumas pasiekė 20 taškų ribą. Slovėnija per likusį laiką kiek priartėjo, tačiau įtakos nugalėtojo klausimui tai nedarė.

Priminsime, kad šeštadienį Lietuvos rinktinė dėl penktosios vietos pasaulio čempionate susigrums su Latvija.

Šias rungtynes kaip įprasta transliuos naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija.

Rungtynių pradžia – 15:30 val.

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą tarp Lietuvos ir Slovėnijos stebėkite šios naujienos viršuje.

Vakar kanadiečiai suplėšė ConDončičių, šiandien Lietuviai dar labiau perplešė. Tegul jo tėvas dabar iš savo sūnaus ir pasišaipo.
Dončičiaus tėvui niekšui tam
čia tas rupūžė aiškino,kad lietuvių žaidimas jam kelia juoką,tegu kaifuoja dabar suskis tas
slovenai pralosdami juokingai atrodanciai Lietuvos komandai? Pergale skiriama seniui donciciui.