• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

DNB bankas prognozuoja, kad kitąmet Lietuvos ekonomikos plėtra bus lėtesnė ir mažina BVP prognozę. Taip pat infliacija sumažės, o struktūrinis nedarbas vers kelti atlyginimus kvalifikuotiems darbuotojams.

DNB bankas prognozuoja, kad kitąmet Lietuvos ekonomikos plėtra bus lėtesnė ir mažina BVP prognozę. Taip pat infliacija sumažės, o struktūrinis nedarbas vers kelti atlyginimus kvalifikuotiems darbuotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2013 metais šalies BVP turėtų augti 2 proc. (anksčiau prognozuota 3 proc.), o šiemet 3 proc. – augimas lėtės, nes mažės eksporto augimas, o jo neatsvers vidaus vartojimas.

REKLAMA

„Augimas vistik lėtėja, ktais metais matysime lėtesnį BVP augimą. Tai pagrindine ateina iš užsienio. Mūsų vidaus vartojimas nepajėgus atsverti lėtėjančio eksporto. Palyginti su Vakarų Europa neatrodome taip blogai, būsime viena greičiausiai augančių ekonomikų“, – pristatydamas naujausią banko ekonomikos apžvalgą teigė DNB banko vyresnysis analitikas Rokas Bancevičius.

REKLAMA
REKLAMA

2014 metais prognozuojamas 3 proc. BVP augimas, o 2015 metais – 5 procentų. Tokią optimistinę prognozę, pasak R. Bancevičiaus, lėmė matomas investicijų bumas Latvijoje ir Estijoje. DNB analitikai tikisi, kad jis pasieks ir Lietuvą.

Bankas prognozuoja, kad Lietuvos eksporto augimas kitąmet sulėtės iki 4 proc., o šiemet sieks 7 procentus.

Nedarbo lygis šiemet sieks 12 proc., o kitąmet – 11 procentų. Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis šiemet ir 2013 metais turėtų augti po 4 proc., o 2014–2015 metais – po 5 procentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Akivaizdu, kad Lietuvos ir Latvijos darbo rinkoje didžiausia įtampa kyla dėl struktūrinio nedarbo. Daugelis ieškančiųjų darbo neturi specifinių žinių kurių reikia naujas darbo vietas kuriantiems darbdaviams, o dabartiniai profesinę kvalifikaciją turinčių darbuotojų atlyginimai neskatina šių žinių įgyti. Tad po kelių metų metų Lietuvoje susidursime su situacija, kai nedarbo lygis nustos mažėti ties 10 proc. riba“, – pranešime spaudai cituojamas R. Bancevičius.

REKLAMA

2014 metais prognozuojamas 10 proc. nedarbo lygis, o 2015 metais – 9,5 procento.

Be to, dėl lėto nedarbo lygio mažėjimo „Sodros“ biudžeto deficitas išliks rimta problema: „Todėl sunku pamatyti, kaip galima visiškai subalansuoti nacionalinį šalies biudžetą per kelerius ateinančius metus.“

Jis pastebėjo, kad šiuo metu stebima tendencija, kad mažėja į Lietuvą iš užsienio pervedamų pinigų apimtis bei matomas perlaidų iš Lietuvos didėjimas: „Dalis pinigų grįžta į užsienį, nes emigrantai neteko darbo ar sumažėjo jų pajamos.“

REKLAMA

Pasak jo, šiais metais gali būti fiksuojamas didžiausias imigrantų skaičius Lietuvoje.

Lietuvos infliacija šiemet sieks 3,2 proc., o kitąmet mažės iki 2,7 procento.

DNB analitikai prognozuoja, kad šiemet Lietuvos biudžeto deficitas sieks 3,5 proc., 2013 metais – 2,5 proc., 2014 – 2 proc., o 2015 metais – 1,5 procento.

Primename, kad pirmadienį Lietuvos bankas paskelbė, kad taip pat mažina BVP prognozes. LB prognozuoja, kad šiemet Lietuvos BVP didės 3 proc., o kitąmet – 3,1 procento. Rugpjūtį LB prognozavo atitinkamai 3 ir 3,4 proc. augimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų