• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors, pasak patarlės, viščiukai paprastai skaičiuojami rudenį, bet, kadangi beveik visi didieji Europos šalių nacionaliniai futbolo čempionatai jau pasibaigė, atėjo laikas įvardyti tuos klubus, kurie labiausiai nuvylė ir nepateisino lūkesčių.

REKLAMA
REKLAMA

Be abejo, mes nepretenduojame į absoliučiai tikslų ir objektyvų vertinimą, su kuriuo jūs turėtumėte visiškai sutikti, bet pamėginome išrinkti didžiausių šio sezono nevykėlių penketuką.

REKLAMA

Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo šie: prieš sezoną kelti tikslai, komandų biudžetai ir sudėtys bei pasiekti (nepasiekti) rezultatai tiek savo šalies pirmenybėse, tiek Europos taurių turnyruose.

Taigi Balsas.lt skelbia savo verdiktą. Pradedame nuo didžiausių nevykėlių: 



News Bridgepix nuotr.

1. FC „Barcelona” (Ispanija). Beveik be konkurencijos „garbinga" pirmoji vieta atitenka katalonų klubui. Ispanijos čempionate „Barcelona” užėmė vos trečiąją vietą, o ir tai tik po labai atkaklios kovos paskutiniajame ture aplenkę Madrido „Atletico”komandą. Be abejo, bet kuriai kitai komandai Ispanijos bronza būtų kone svajonės išsipildymas, bet tik ne „Barcelonai".

REKLAMA
REKLAMA

Olando F. Rikjaardo auklėtiniai viso sezono metu niekaip nerado rakto į pergales, o išvykose žaidė taip tragiškai, kad iškovotas pergales suskaičiuoti užtektų, ko gero, ir vienos rankos pirštų. Apie bejėgišką Katalonijos ekipos žaidimą liudija ir tas faktas, kad nuo antros vietos užėmusio „Villarreal" klubo buvo atsilikta net 10 taškų, o nuo pagrindinių priešų Madrido „Real" futbolininkų – net 18 taškų. Tokia didžiulė praraja tarp dviejų Ispanijos grandų buvo puikiai iliustruota ir priešpaskutiniame ture, kai „Real" jam nieko nelėmusiame mače sutrypė „Barceloną” net 4:1, o garbės ir orumo įvartį svečiai pasiekė tik pačioje žeminančio susitikimo pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nieko doro Ispanijos gigantas nenuveikė ir Europoje – taip, jis nuėjo iki UEFA Čempionų lygos pusfinalio, kuriame nusileido būsimiems čempionams „Manchester United" žaidėjams, bet subūrus tokį žvaigždžių kolektyvą, būtų tiesiog juokinga ir net nepadoru džiaugtis tuo, kad pavyko prasibrauti į pusfinalį – tuo labiau, kad ir su varžovais „nuskilo": aštunfinalyje teko Glazgo „Celtic", o ketvirtfinalyje – Gelzenkircheno „Schalke-04" klubai. Todėl nenuostabu, kad labai dažnai atsitikdavo taip, jog nuaidėjus rungtynių pabaigą skelbiančiam švilpukui, net savi fanai nušvilpinėjo „Barceloną" ir tyčiodamiesi mosuodavo baltomis nosinėmis. Tragiškas sezonas negalėjo apsieiti be aukų – krito F. Rijkaardo galva. Nebuvo išlovotas nė vienas titulas, o santykiai komandos viduje buvo visiškai pašliję. 

REKLAMA



News Bridgepix nuotr.

2. „Derby County” (Anglija). Į „Premier” lygą tik šiemet patekusiems „Derby County” futbolininkams (jei juos taip tikrai galima vadinti), niekas aukštų vietų ir nežadėjo, bet kad ekipa žais taip beviltiškai ir per visą sezoną iškovos tik vieną pergalę – turbūt net baisiausiuose savo košmaruose nesapnavo net klubo gerbėjai. Per 38-erias rungtynes „Derby County”surinko tik 11 taškų ir nuo artimiausio savo varžovo, priešpaskutinėje vietoje likusio „Birmigham City” klubo atsiliko nei daug, nei mažai - „tik” 24 taškais.

REKLAMA

Vienintelę pergalę „Derby County” futbolininkai iškovojo sezono pradžioje, namie minimaliu rezultatu 1:0 palaužę „Newcastle United” ekipą. Kitose varžybose, su retomis išimtimis, „Derby County” futbolininkai buvo tiesiog patrankų mėsa  - juos maldavo į miltus visi, kam tik reikėjo pasigerinti santykį. Per visą sezoną absoliutūs čempionato autsaideriai praleido net 89 įvarčius – vidutiniškai net po 2,34 per kiekvienas rungtynes ir gali džiaugtis nebent tuo, kad išvengė triženklio skaičiaus. Savo ruožtu mes jiems galime palinkėti tik vieno – tegul negrįžta į „Premier” lygą ilgai ilgai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA



News Bridgepix nuotr.

3. „Paris Saint Germain” (Prancūzija). Ne pačiame stipriausiame (švelniai tariant) Prancūzijos futbolo čempionate šiemet didžiausią intrigą kėlė ne tai, kas taps pirmenybių nugalėtojais, bet tai, ar pavyks „Paris Saint Germain” klubui išlikti lygoje. Vis tik legendinio Paryžiaus klubo sirgaliai galėjo atsipūsti kiek lengviau, kai po paskutinių turų jų numylėtiniai vargais negalais išlipo iš iškritimo zonos, kurioje prabuvo nemažą sezono dalį, ir galutinėje rikiuotėje liko šešiolikti.

REKLAMA

Iš tiesų ilgą laiką buvo panašu į tai, kad Prancūzija taps vienintele šalimi Europoje, kurios nė vienas sostinės klubas nežais elitinėje lygoje. Matyt, suvokę tokios grėsmės realumą, „Paris Saint Germain” žaidėjai nusprendė baigti juokus ir nustoti žaisti savo gerbėjų nervais. Sėkmingai finišavę, jie išvengė didžiulės gėdos ir galės mėginti reabilituotis bei pakelti smukusią savo reputaciją kitais metais.

Prie nesėkmingo pasirodymo nacionalinėse pirmenybėse sezono pabaigoje prisidėjo ir apmaudžiai pralaimėtas Prancūzijos lygos taurės finalas daugkartiniam šalies čempionui Liono „Olympique” - 0:1. Paguoda yra nebent tai, kad pavyko iki to finalo išvis nusigauti, o tai, vertindami klubo pasirodymą šiais metais, jau galime laikyti šiokiomis tokiomis „lengvinančiomis aplinkybėmis.” 

REKLAMA



valenciacf.es nuotr.

4. CF „Valencia”(Ispanija). Ispanijos klubas šį sezoną tikriausiai norėtų išbraukti iš savo istorijos arba bent jau kuo greičiau pamiršti. Nors galutinėje Ispanijos čempionato komandų rikiuotėje „Valencia” užėmė gana padorią 10-ą vietą, tai nė iš tolo neatspindi to, kaip apgailėtinai klubas rungtyniavo didžiąją sezono dalį. Vienu metu „Valencia” net buvo atsidūrusi ant iškritimo iš „La Liga” slenksčio, bet sezoną užbaigė keliomis pergalėmis ir išnešė sveiką kailį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visiškai nesėkmingai Ispanijos grandui susiklostė ir UEFA Čempionų lygos turnyras. Tradiciškai gerai jame pasirodantys „Valencia” futbolininkai šiemet „krovėsi malkų” nuo visų... Nors Čempionų lygos kampaniją jie pradėjo pergale išvykoje prieš „Schalke-04” klubą 1:0, paskui klubo reikalai klostėsi taip, kad geriau net neprisiminti – patirti trys iš eilės pralaimėjimai (du iš jų silpnam Europos vidutiniokui Trondheimo „Rosenborgui”) ir užsitikrinta paskutinė vieta B grupėje.

Komandą krėtė nuolatinės rokiruotės – klubą palikusį ispaną Quique Sanchezą Floresą pakeitė olandas Ronaldas Koemanas, kuris drastiškais ir su sveika logika prasilenkiančiais sprendimais ne tik kad negelbėjo komandos, bet ją dar labiau skandino nesėkmių liūne. Sezono pabaigoje nuspręsta atsisveikinti ir su juo, o naujuoju treneriu paskelbtas „Almeriai” vadovavęs Unai Emery. Belieka tikėtis, kad naujasis strategas sutvarkys kolektyvą ir jis vėl taps panašus į komandą bei galbūt net pretenduos į aukščiausias Ispanijos čempionato vietas.

REKLAMA

Vienintelis turnyras, kuriame Valensijos miesto ekipa šio to pasiekė, buvo Ispanijos Karaliaus taurė. Ją laimėję, „Valencia” futbolininkai užsitikrino teisę kitais metais žaisti UEFA taurės turnyre. 



News Bridgepix nuotr.

5. „Tottenham Hotspur” (Anglija). Dar viena komanda, visiškai nepateisinusi į ją dėtų vilčių. Vienu didžiausiu biudžetu Anglijoje disponuojantis klubas „Premier” lygoje sugebėjo užsiropšti tik iki 11-os pozicijos ir tik Anglijos lygos taurės varžybose pasirodė kiek solidžiau. Finale įveikę Londono „Chelsea" ekipą, „Tottenham" klubas nutraukė nuo 1999 metų trukusį trofėjų badą. Nepaisant to, labai silpnas pasirodymas nacionaliniame čempionate vis tiek leidžia priskirti komandą prie didžiausių Europos futbolo nevykėlių.

REKLAMA

Vėl didžiausia „Tottenham Hotspur” bėda buvo kiaura kaip rėtis gynyba. Priešininkams buvo vienas malonumas ją draskyti ir siųsti kamuolį į vartus po tris ir daugiau kartų per rungtynes. Sezono metu pasitaikė ir tokių rezultatų kaip 6:4 su „Reading” ekipa, kai per 19 minučių (nuo 63 iki 82) abi komandos įmušė net septynis įvarčius – penkis „Tottenham” ir du „Reading”, ar 4:4 su „Aston Villa”. Todėl net Anglijos klubo gerbėjai neturėtų supykti, jei pavadinsime tai, ką „Tottenham” veikė aikštėje didžiąją sezono dalį ne futbolu, o futbolo parodija. Taip, galbūt jie demonstravo akiai patrauklų atvirą žaidimą, bet už gražų reginį niekas taškų, o tuo labiau titulų nedalina ir nedalins. Tuo „Tottenham” futbolininkai turėjo progos įsitikinti ir UEFA taurės turnyre, iš kurio juos, laikytais vienais iš didžiausių favoritų, jau šešioliktfinalyje išspyrė Eindhoveno „PSV” komanda.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, dar sezono viduryje buvo mėginama gelbėti jei ne skęstantį, tai labai vangiai plūduriuojantį ekipos laivą, kai iš „Sevilla” komandos buvo pasikviestas treneris Juande Ramosas. Bet ir jis kalnų nuversti nesugebėjo.

Atskleisime paslaptį, kad į didžiausių nevykėlių penketuką prasibrauti dar pretendavo: „Zaragoza” (Ispanija), „Rangers” (Škotija), „AC Milan” (Italija), „Ajax” (Olandija) ir „Hearts” (Škotija) klubai, bet, jų laimei, ne kiekvienam juk lemta į jį patekti.

Vis dėlto reikia pripažinti, kad futbolas yra sportas, o sporte visada yra nugalėtojai ir pralaimėjusieji, didvyriai ir nevykėliai, todėl reikia tik džiaugtis, kad kiekvienais metais būna įvairių sensacijų – juk dėl jų mes futbolą taip ir mylime. Be to, yra labai nemažai šansų, kad tos komandos, kurioms šis sezonas susiklostė, pripažinkim atvirai, nelabai kaip, bus nusiteikusios pasitaisyti ir galbūt joms tai pavyks jau kitąmet ir tada nevykėlių rinkimuose dalyvaus jau visai kitos ekipos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų