REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartu su kalendorinės žiemos pradžia Lietuvoje įsigalioja daug pakeitimų, kurie palies daugelį šalies gyventojų. Nuo gruodžio 1-osios įvedama prievolė pradinukams pamokų metu dėvėti medicinines kaukes, o daliai neskiepytų darbuotojų dėl COVID-19 testuotis savo lėšomis. Taip pat keičiasi tvarka dėl testavimo ir galimybių paso.

Kartu su kalendorinės žiemos pradžia Lietuvoje įsigalioja daug pakeitimų, kurie palies daugelį šalies gyventojų. Nuo gruodžio 1-osios įvedama prievolė pradinukams pamokų metu dėvėti medicinines kaukes, o daliai neskiepytų darbuotojų dėl COVID-19 testuotis savo lėšomis. Taip pat keičiasi tvarka dėl testavimo ir galimybių paso.

REKLAMA

Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu, gruodžio 1 dieną įsigalioja pakeitimai, susiję su COVID-19 valdymu.

Privalomos kaukės pradinukams

Siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą, privalomos medicininės kaukės mokyklose įvestos dar lapkričio viduryje, tačiau tuomet jos dar nebuvo privalomos pradinių klasių moksleiviams. Nuo gruodžio 1 d. 1–4 klasėse besimokantys vaikai taip pat turės dėvėti medicinines kaukes pamokų ir pertraukų metu.

Kaukių dėvėjimo išimtys taikomos, kai vaikai sportuoja ar dalyvauja veiklose, kurių negalima atlikti būnant su kauke. Taip pat negalios paliestiems mokiniams, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Jiems sveikatos specialistai rekomenduoja nešioti veido skydelį.

REKLAMA
REKLAMA

Mokami testai darbuotojams

Taip pat nuo gruodžio 1 d. dalis nuo COVID-19 nepasiskiepijusių darbuotojų turės už testus mokėti savo arba darbdavio lėšomis, jei darbdavys numatys tokią galimybę.

REKLAMA

Nustatytos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau būtų finansuojami valstybės: kai neužtikrintas vakcinų prieinamumas; kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Pasitikrinti prieš pradedant dirbti reikia darbuotojams, kurie verčiasi:

  • kultūros ir meno sektoriaus darbuotojų veikla;
  • fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto veikla;
  • viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla;
  • mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas;
  • laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų teikimo veikla;
  • grožio paslaugų teikimo veikla;
  • apgyvendinimo paslaugų teikimo veikla.

Periodiškai tikrintis reikia darbuotojams, kurie verčiasi:

REKLAMA
REKLAMA
  • asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla:
  • asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla;
  • valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose;
  • praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose;
  • socialinės paslaugos ir veikla:
  • socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamos socialinės paslaugos;
  • valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose;
  • švietimo paslaugos ir veikla:
  • švietimo įstaigų, laisvojo mokytojo veikla ir kitų švietimo teikėjų švietimo veikla;
  • valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos švietimo įstaigose ir kituose švietimo teikėjuose;
  • vaikų stovyklų veikla.

Tikrintis būtina kas 7–10 dienų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitokia galimybių paso išdavimo tvarka

Kartu keičiama ir galimybių paso išdavimo tvarka, jo nebebus galima gauti atliekant greitąjį antigeno testą. Nuo gruodžio 1-osios COVID-19 nepersirgę arba nepasiskiepiję asmenys, norėdami išsiimti dokumentą, gali atlikti tik PGR testą. Be to, PGR tyrimo rezultatai galioja nebe 48, o 72 valandas nuo ėminio paėmimo momento.

Nemokamas antikūnų testas – prieš revakcinaciją

Vyriausybės sprendimu, nuo gruodžio 1 d. serologinį antikūnų testą galimybių pasui gauti galima atlikti ne tik po ligos, bet ir po vakcinacijos. Turint teigiamą serologinį antikūnų testą, galimą pratęsti galimybių paso galiojimo laiką. 

REKLAMA

Vyriausybė gyventojams vieną kartą kompensuos serologinių antikūnų tyrimą, kai jis bus atliekamas ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą.

Keičiasi testavimas mobiliuose punktuose

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi testavimas mobiliuose punktuose – juose nebeatliekami greitieji antigeno testai. Asmenų, kurie greitajam antigeno testui atlikti mobiliuose punktuose yra užsiregistravę po gruodžio 1 d., registracijos atšaukiamos.

Privalomai testuotis turintiems asmenims tyrimai nebėra finansuojami valstybės biudžeto lėšomis, todėl jiems mobiliuose punktuose nebeatliekami greitieji antigeno testai, o galimybių pasą galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo atsakymą.

REKLAMA

Taip pat nuo gruodžio 1 d. mobiliuose punktuose nebetiriami asmenys, vykstantys į užsienį. Asmenys, vykstantys į užsienį, atlikti PGR tyrimus savo lėšomis galės įstaigose, kurias galite rasti čia.

Nemokamai mobiliuose punktuose testuotis ir toliau gali nėščiosios ir asmenys, turintys medicininių kontraindikacijų skiepui, kartu pateikdami papildomus dokumentus (nėščiosios kortelę ar išrašą iš ESPBI IS dėl kontraindikacijų), jiems atliekami PGR tyrimai.

Be šių asmenų valstybės biudžeto lėšomis mobiliuose punktuose tyrimai ir toliau atliekami: simptomų turintiems asmenims, sąlytį turėjusiems asmenims, asmenims prieš hospitalizacijas, iš užsienio grįžusiems asmenims, asmenims, gavusiems teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą, asmenims, kuriems rekomenduojama išsitirti po aplinkos paviršių tyrimo.

Pirmokams Rugsejo-1 reikia uzdeti ansnukius ir elektrinius ankaklius vardan del ju apsaugos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų