Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai iškovojo itin svarbią pergalę 27-ame „SMScredit.lt A lygos“ ture. Aleksandro Veselinovičiaus kariauna nutraukė devynių nelaimėtų tarpusavio rungtynių seriją ir namuose rezultatu 3:1 (2:1) palaužė Klaipėdos „Atlantą“.

Suvalkiečiai laimėjo keturioliktą kartą šiame sezone ir deficitą nuo trečioje vietoje žengiančių atlantiečių sumažino iki penkių taškų. Du įvarčius pelnęs Tomas Radzinevičius savo sąskaitoje turi jau dvidešimt tikslių smūgių bei pagal šį rodiklį susilygino su į Prancūziją išvykusiu Andrejumi Paniukovu.

Jau per pirmas dešimt minučių komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis. „Atlantą“ į priekį išvedė antroje sezono pusėje sėkmingai rungtyniaujantis Ovidijus Verbickas. Saugas 5-ą minutę sulaukė Marko Benetos perdavimo ir, tinkamai suvaldęs kamuolį, pasiuntė jį iš arti į Džiugo Bartkaus ginamus vartus.

Vis dėlto 8-ą minutę šeimininkams rezultatą pavyko išlyginti. Karolis Chvedukas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kurio kryptį šiek tiek pakeitė T. Radzinevičius. Pirmasis prie jo suskubo Ernestas Veliulis, aplenkęs oponentą ir tiksliu smūgiu iš kelių metų atstatęs pusiausvyrą.

Kėlinio viduryje „Sūduvos“ futbolininkams pavyko perimti iniciatyvą bei surengti keletą efektingų atakų, o žaidimui kiek aprimus, 37-ą minutę marijampoliečių sirgaliai šoko iš džiaugsmo.

Atlantiečiai kvailai padovanojo varžovams kampinį, tad šie netruko tuo pasinaudoti. 37-ą minutę K. Chvedukas smūgiu galva sudrebino skersinį, kamuolys atšoko T. Radzinevčiui, tad patyrusiam puolėjui beliko jį tik pasiųsti į tuščius vartus.

Po pertraukos klaipėdiečiai kuriam laikui buvo perėmę iniciatyvą, tačiau jų planus aukštyn kojomis apvertė gauta raudona kortelė. Už itin pavojingos atakos nutraukimą 60-ą buvo pašalintas Rolandas Baravykas.

Jau netrukus „Atlantą“ galėjo nubausti Marko Živkovičius, atlikęs baudos smūgį ir sudrebinęs vartų konstrukciją. Kartą T. Radzinevičius neišnaudojo puikios progos, kai puolėjo smūgį atrėmė M. Malinauskas, tačiau po kelių akimirkų snaiperis išgelbėjo komandą nuo įvarčio.

Po pakelto kampinio kamuolys palankiai atšoko Maksimui Maksimovui, kuris nedelsdamas bandė smūgiuoti vos iš poros metrų. Visgi prieš rusą iššokęs „Sūduvos“ atakų lyderis pasiaukojamai apsigynė, padėdamas komandai išsaugoti persvarą.

Galutinį tašką šiame mače padėjo būtent T. Radzinevičius. Po keitimo aikštėje pasirodęs Valentinas Baranovskis 83-ą minutę iš dešinio krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur puolėjas pabėgo nuo varžovo ir puikiai smūgiavo galva.

Paskutinėmis minutėmis vyko atviras žaidimas: abi komandos turėjo progų pasižymėti, bet savo galimybėmis nepasinaudojo.

„Atlanto“ komandoje įvyko debiutas – 80-ą minutę Andrių Jokšą pakeitė rusas Olegas Dmitrijevas, pirmą kartą pasirodydamas „SMScredit.lt A lygoje“.

Marijampolės „Sūduva“ – Klaipėdos „Atlantas“ 3:1 (2:1)

„Sūduva“: Dž. Bartkus, D. Isoda, V. Slavickas, M. Ugge, M. Živkovičius, K. Chvedukas (70 min. K. Laukžemis), N. Jamakas, A. Kecapas (81 min. V. Baranovskis), A. Vaskela (63 min. M. Šoblinskas), E. Veliulis, T. Radzinevičius.

„Atlantas“: M. Malinauskas, R. Baravykas, M. Beneta, A. Jepifanovas, A. Jokšas (80 min. O. Dmitrijevas), E. Žarskis, A. Bartkus, D. Norvilas, O. Verbickas, R. Vėževičius (54 min. M. Maksimovas), L. Baranauskas (54 min. S. Rakauskas).

Įvarčiai: E. Veliulis (8), T. Radzinevičius (37, 83) ; O. Verbickas (5)

Geltonos kortelės: V. Slavickas (62) ; A. Bartkus (16), A. Jepifanovas (71), A. Jokšas (73)

Raudona kortelė: R. Baravykas (60)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai" 26 3 5 18 22:64 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas (ex – „Atlantas“) ir T. Radzinevičius („Sūduva“) – po 20, D. Aršakianas („Trakai“) – 17, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 16 įvarčių.