• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos elektronikos atliekų perdirbimo įmonės priverstos pamažu stabdyti veiklą, nes neturi užsakymų rinkti ir tvarkyti atliekas.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl to jos kaltina elektronikos įrangos importuotojų ir gamintojų asociaciją "Infobalt EPA", kuri esą niekaip nesugeba pradėti atliekų tvarkymo. Tuo tarpu asociacija kaltinimus atmeta ir teigia šiemet suspėsianti sutvarkyti privalomą kiekį atliekų, rašo dienraštis "Verslo žinios".

REKLAMA

"Asociacija "Infobalt EPA" vis dar yra derybų stadijoje, todėl yra didelė rizika, kad nebus spėta sutvarkyti reikiamo elektronikos atliekų kiekio. Su mumis kol kas deramasi tik dėl atliekų perdirbimo, o apie surinkimą nekalbama. Mūsų ilgametė patirtis leidžia abejoti, kad, organizuodama atliekų surinkimą ne pačiu efektyviausiu būdu, asociacija įvykdys užduotį", - sakė įmonės "EMP recycling" komercijos direktorius Darius Valeika.

REKLAMA
REKLAMA

Jam pritaria ir įmonės "Kuusakoski" Atliekų tvarkymo padalinio vadovas Saulius Norkaitis, tačiau asociacijos atstovai kaltinimus atmeta.

"Mes, kaip gamintojai ir importuotojai, suprantame savo pareigą finansuoti elektronikos atliekų sutvarkymą ir pareigą įvykdyti užduotis. Ji, kaip ir pernai, bus įvykdyta", - sakė "Infobalt EPA" vadovas Edgaras Kriukonis.

"Infobat EPA" vienija 38 importuotojus ir gamintojus, kurie tiekia rinkai apie 60 proc. elektronikos prekių. Importuotojai bei gamintojai yra įpareigoti finansuoti atliekų, kurios sudaro 15 proc. parduotos produkcijos kiekio, sutvarkymą. Neįvykdžius užduoties, jiems gresia baudos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų