REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzų teatralų streiko išprovokuotas vieno prestižiškiausių Europos teatro festivalių Avinjone nutraukimas atėmė iš dviejų lietuviškų trupių - Oskaro Koršunovo teatro (OKT) ir Kauno valstybinio akademinio dramos teatro - galimybę pristatyti savo spektaklius daugiatūkstantinei tarptautinio festivalio auditorijai.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo antradienio prieš naują socialinių garantijų sistemą protestavę Prancūzijos teatro industrijos darbuotojai nulėmė tai, kad ketvirtadienį (07.10) festivalis buvo nutrauktas. Festivalis turėjo prasidėti antradienį, tačiau realiai jo atidarymas net neįvyko.

REKLAMA

Kaip BNS sakė OKT teatro direktorius Martynas Budraitis, ketvirtadienį sukviestoms visoms trupėms buvo perskaitytas festivalio direktoriaus Bernardo Faivre d'Arcier (Bernaro Fevr Darsjė) kreipimasis, kuriame teigiama, kad tokioje atmosferoje festivalio tęsti neįmanoma - jis nematąs galimybių vaidinti policijos apsuptyje.

Pasak M. Budraičio, šiomis dienomis šalia Avinjono turėjęs vykti kitas teatro festivalis taip pat buvo atšauktas, o technikams ir trupėms vis tiek nusprendus vaidinti, spektaklius nutraukė suvažiavę streikuotojai - kilo muštynės, teatralus turėjusi tramdyti policija.

REKLAMA
REKLAMA

Avinjono festivalio organizatoriai baiminasi, kad nusprendus festivalį tęsti, gali pasikartoti ta pati situacija.

OKT, į Avinjoną atvežęs naujausią savo spektaklį "Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija", dėl streiko neteko galimybės kelis kartus parodyti savo spektaklį tūkstančiams žiūrovų.

Be O. Koršunovo režisuoto spektaklio, Avinjone keturias dienas liepos pabaigoje turėjo būti rodomas ir Kauno valstybinio akademinio dramos teatro spektaklis - režisieriaus Gintaro Varno "Tolima šalis".

M. Budraitis teigė, kad trupė nusprendė repetuoti visą iki liepos 15 dieną planuoto išvykimo likusį laiką, nors šioje atmosferoje aktoriams vaidinti yra labai sunku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nei trečiadienio, nei ketvirtadienio naktį vykusiuose balsavimuose, kurių metu buvo nuspręsta tęsti antradienį pradėtą streiką, Lietuvos ir kitų užsienio šalių trupės nedalyvavo.

Avinjono festivalis nutraukiamas pirmą kartą nuo jo pradžios 1947 metais.

700 tūkst. žiūrovų kasmet sulaukiančio trijų savaičių festivalio nutraukimas miestui reiškia 23 mln. eurų netektį.

Šiais metais Avinjono festivalio lankytojai neteko keleto teatro pasaulyje reikšmingų pastatymų - čia turėjo būti vaidinamas pasaulinio garso britų režisieriaus Peterio Brooko (Piterio Bruko) spektaklis "Krišnos mirtis", prancūzų trupės "Zingaro" žirgų spektaklis, daugiau nei 40 pagrindinės ir šimtai alternatyvios programų vaidinimų."Revoliucinė situacija" Avinjono ir kituose šalies festivaliuose kilo aktoriams ir kitiems šalies teatrų darbuotojams pasipriešinus Prancūzijos valdžios bandymui pakeisti socialinio aprūpinimo sistemą, didinant aktorių darbo stažą, reikalingą gauti bedarbio pašalpai.

REKLAMA

Avinjone, Larošelėje, Paryžiuje ir kituose Prancūzijos miestuose streikuojantys teatralai nuo šios savaitės pradžios rengia spalvingas protesto akcijas.

"Revoliucionieriai" netgi sustabdė "Tour de France" dviračių lenktynių etapą.

Dėl visuotinio teatralų streiko atšaukiami ir kiti svarbūs vasariniai renginiai - Vakarų Prancūzijoje rengiamas muzikos festivalis, Pietų Prancūzijos operos festivalis, taip pat Holivudo žvaigždės Jacko Nickolsono (Džeko Nikolsono) filmavimas Paryžiuje.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų