29
K. Maksvytis.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (6/5)  Eurolygoje patyrė dar vieną pralaimėjimą namuose, kai penktadienio vakarą net 60:86 (19:25, 14:8, 15:30, 12:23) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (7/4) klubui, kuris turnyre iškovojo penktąją pergalę iš eilės.

29

Po dviejų kėlinių rezultatas dar buvo lygus, tačiau tada čempionai ėmė tolti, o žalgiriečiai nesugebėjo tinkamai apsiginti.

„Anadolu Efes“ rungtynėse net 59 proc. taiklumu metė tritaškius (17/29). Tuo tarpu „Žalgiris“ pataikė vos keturis tolimus iš 20 (20 proc.).

„Sveikinimai varžovams, jie parodė čempionišką krepšinį. Esu patenkintas tik antruoju kėliniui. Tuomet gerai žaidėme gynyboje ir pasiaukojančiai kovojome. O per kitus prametėme daug metimų, įsivėlėme į metimų lenktynes ir tai mums nedavė jokios naudos.

Kad jie įmes 86 taškus, tai blogai, bet nėra staigmena. Neramina mūsų puolimas, kad negalime pelnyti taškų. Nelabai geras ritmas, iškritus Lukui, dar porą žaidėjų netekome, kiti keli dar sloguoja. Tai visas tas atsiduoda ir aikštelėje“, – teigė K. Maksvytis.

„Visų pirma, pirmą kartą matau, kad 51 tašką iš 86 komanda surinko tritaškiais. Balansas labai įdomus. Jie yra geri individualiai žaidėjai ir akcentavome, kad turime agresyviau gintis. Viską geriausią apibūdina trečias kėlinys, kai jie įmetė 30 taškų, o mes padarėme vieną komandinę pražangą. Nesiaukojome, nerodėme pastangų.

D. Giedraitis, A. Butkevičius daugiausiai dėl komandos rinko pražangas, stengėsi. Turiu omeny ypač gynyboje. Mes baudomis neatimėme bent trijų atakų iš varžovų, tas liūdina“, – tikino treneris.

Mače ypač strigo žalgiriečių lyderis Keenanas Evansas, kuris pelnė vos keturis taškus.

„K. Evansą komandos jau žino ir neduoda išsimesti tų lengvų metimų. Pirmoje mačo pusėje jis turėjo gerų galimybių, bet nepataikė. Turi jis irgi išmokti žaisti jei prieš jį agresyviai rungtyniauja, jei dvigubina. Tuomet reiškia, kad kitur yra laisvas komandos draugas“, – teigė K. Maksvytis.

„Kai kurie namų darbai suveikė prieš pertrauką, o paskui jie prisitaikė. Mūsų namų darbai nėra tiek geri, kad sustabdytume „Anadolu Efes“ . Žaidžiant prieš tokią komandą apgaulingas vaizdas buvo, kaip jie žaidžia Turkijoje ir čia, nes Eurolygoje nėra legionierių limito. Norint laimėti prieš tokį varžovą reikia įmesti gal ir 90 taškų“, – tikino žalgiriečių strategas.

Prie įprastų varžovų lyderių šįsyk prisijungė Rodrigue‘as Beaubois, kuris rungtynėse įmetė 20 taškų (5/8 trit.)

„Jis nebuvo faktorius. Kalbėjau prieš mačą su M. Kuzminsku (jo atstovaujama komanda Turkijos čempionate įveikė neseniai  „Anadolu Efes“, – aut. past.) ir kitais, tai irgi akcenotavome. Mes tiesiog jį blogai stabdėme. „Anadolu Efes“ tokia komanda, kad kai lyderiai išsimeta daug metimų, o dar jei kas prisijungia, jie pasidaro nesustabdomi“, – sakė treneris.

„Žalgiris“ mače vertėsi ne tik be traumuoto Luko Lekavičiaus, bet prieš rungtynes paaiškėjo, kad nebus ir susirgusių Tomo Dimšos ir Karolio Lukošiūno. Tad progą ant parketo pasirodyti turėjo veteranas Mantas Kalnietis, kuris taškų nepelnė, bet atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Iškritus Lukui turėjome planą B. T. Dimša juo buvo, o Mantas ir Dovydas dar neįėjo į savo geriausią ritmą ir iškart žaisti nėra lengva, tą ir matomei“, – užbaigė K. Maksvytis.

Treneris išskyrė T. Cavanaugh, kuris mače surinko 15 taškų.

„Jis buvo vienas šviesulių. Gerai skaitė gynybą, buvo aktyvus, gerai žaidė“, – amerikiečio žaidimą apibūdino treneris.