29
V. Micičus.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgirio“ (6/5)  krepšininkai Eurolygoje patyrė dar vieną pralaimėjimą namuose. Kazio Maksvyčo auklėtiniai net 60:86 (19:25, 14:8, 15:30, 12:23) pralaimėjo titulą ginančiam Stambulo „Anadolu Efes“ (7/4) klubui, kurie turnyre iškovojo penktąją pergalę iš eilės.

29

Rungtynėse žalgiriečiai vertėsi be traumuoto Luko Lekavičiaus, o prieš susitikimą paaiškėjo, kad nebus ir susirgusių Tomo Dimšos bei Karolio Lukošiūno.

Svečiai iš Stambulo geriau pradėjo rungtynes, o po spurto 9:0 kėlinio viduryje jau pirmavo ir 19:8.

Ir nors žalgiriečiams mačo pradžioje nesisekė sulaikyti varžovų, tačiau gana greitai Kazio Maksvyčio auklėtiniai situaciją stabilizavo (19:25).

Pagerinus gynybą „Anadolu Efes“ taip lengvai nesusikurdavo situacijų puolime, o kauniečius į priekį patempė Tyleris Cavanaugh.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ po kelių gerų atakų jau visiškai kvėpavo varžovams į nugarą (29:33).

O prieš pat pertrauką paskutinėmis sekundėmis dar dvitaškį pataikė Dovydas Giedraitis ir komandos ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui 33:33.

Bet po didžiosios pertraukos aikštėje viskas pasikeitė. Eurolygos čempionai ėmė dominuoti puolime, o šeimininkai nesugebėjo nuo to apsiginti.

Netrukus Stambulo ekipa susikrovė ir dviženklę persvarą, o po dar vieno tritaškio pirmavo jau 63:48.

Paskui žalgiriečiai dar bandė artėti, bet labai strigo puolime, o svečiai tik dar labiau didino pranašumą, ypač tritaškiais, kuris netrukus pasidarė ir triuškinamas (74:55).

Paskui jau tebuvo formalumas, svečiai pataikė dar kelis tritaškius ir galiausiai šventė užtikrintą pergalę.

„Anadolu Efes“ rungtynėse net 59 proc. taiklumu metė tritaškius (17/29). Tuo tarpu „Žalgiris“ pataikė vos keturis tolimus metimus iš 20 (20 proc.).

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 15 (8 atk. kam.,), Edgaras Ulanovas (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Ignas Brazdeikis – po 9, Rolandas Šmitas 8, Arnas Butkevičius 7, Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis ir Kevarriusas Hayesas – po 4.

„Anadolu Efes“: Rodrigue‘as Beaubois 20 (7 rez. perd.), Vasilije Micičius 19 (5 rez. perd.), Willas Clyburnas 17 (4/6 trit.), Amathas M‘Baye 9 (3/4 trit.), Tiboras Pleissas 7.