REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galimybė 1 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skirti partijoms paremti kelia nesusipratimų. „Kauno dienos“ kalbintų partijų vadovai teigia, kad dėl oficialios informacijos trūkumo naujovė sunkiai skinasi kelią.

REKLAMA
REKLAMA

Trūksta informacijos

Vieno Socialdemokratų partijos lyderių, Seimo nario Juozo Oleko teigimu, visuomenė buvo nepakankamai parengta reikšmingai naujovei.

REKLAMA

„Savo partijos bičiuliams skyriuose esame patarę, kad jie atskirose savivaldybėse kviestų ir ragintų gyventojus skirti vieną procentą GPM partijoms. Iš esmės žmonių požiūris yra teigiamas, tik ne visi žino, kaip tai daryti. Nemažai manančiųjų, kad tas vienas procentas bus nubrauktas nuo dviejų procentų, kuriuos jau įprasta skirti vaikų darželiams ar kitoms įstaigoms. Tai žmonėms sukelia abejonių, ar verta paremti partijas“, – „Kauno dienai“ sakė J.Olekas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) turėtų pateikti daugiau ir išsamesnės informacijos.

„Žinoma, VMI puslapyje informacija yra, tačiau akivaizdu, kad to nepakanka, nes tai gana specifinis puslapis. Tokią informaciją reikėtų platinti labiau prieinama forma“, – svarstė socialdemokratas.

Galimybės – nevienodos

Panašiais pastebėjimais dalijosi Darbo partijos informacijos centro darbuotojas Sergejus Dobriakovas.

„Mokesčių inspekcijos darbas viešoje erdvėje, aiškinant apie naują galimybę paremti partijas, buvo nepakankamas. Žmonėms liko neaiškumų, o tokios situacijos padarinys – gana menkas žmonių aktyvumas“, – pastebėjo S.Dobriakovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J.Olekas pasakojo, kad informacijos trūkumą partija bando kompensuoti savo interneto tinklalapyje, kuriame išsamiai aiškina visas su nauja tvarka susijusias aplinkybes arba, kilus neaiškumams, ragina skambinti į partijos skyrius.

Naujos, neseniai susikūrusios partijos atsidūrė keblioje situacijoje: dar neturėdamos išplėtotos savo informacinės sistemos, jos patiria daug sunkumų.

Niekas žmoniškai nepaaiškina

„Žmonės, norėdami paskirti 1 proc. GMP partijai, susiduria su kai kuriais keblumais, kurių, kaip įsitikinome, sklandžiai ir suprantamai negali paaiškinti ne tik Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai, bet net finansininkai“, – nuogąstavo neseniai įkurtos Lietuvos žmonių partijos (LŽP) pirmininkė Joana Šimanauskienė. Ji papasakojo apie nuviliančią patirtį bendraujant su mokesčių inspekcijos specialistais.

REKLAMA

„Daug žmonių iš įpročio skyrė tik 2 proc. GPM paramą savo pasirinktai įstaigai. Jie, pasirodo, net nežinojo, kad dar 1 proc. galima skirti pasirinktai partijai“, – kalbėjo J.Šimanauskienė.

„Dėl kai kurių klausimų mes dvi dienas partijos vardu skambinome į VMI. Pagal galiojančią tvarką mokesčių inspekcijoje padaryti visų mūsų pokalbių įrašai. Norėjome išsiaiškinti, ar, užpildžius senąją formą ir ją nusiuntus mokesčių inspekcijai, galima užpildyti ir antrąją pažymą dėl vieno procento. Konsultantai atsakinėjo nevienodai. Tai sukėlė painiavą. Paskambinau Finansų ministerijos Teisės departamento direktoriaus pavaduotojai Alinai Gaudutytei. Tuo metu vyko posėdis ir į įjungė garsiakalbį, kad mano klausimus išgirstų posėdžio dalyviai. Vienareikšmio atsakymo negavau, nes posėdžio dalyviai susiginčijo tarpusavyje“, – apie patirtį bendraujant su valdininkais pasakojo LŽP vadovė.

REKLAMA

Atmetė 11 tūkst. pažymų

J.Šimanauskienę pribloškė Finansų ministerijos Teisės departamento valdininkės A.Gaudytės informacija, kad ministerija yra atmetusi abejones keliančių 11 tūkst. pažymų dėl 1 proc. paramos partijai.

„Kodėl tų atvejų specialistai nepakomentavo plačiau? – stebėjosi J.Šimanauskienė. – Kažkodėl televizijos laidoje užkliuvo Lietuvos žmonių partija, nors nieko neteisėto nedarėme. Mums prieinamais būdais informavome žmones apie galimybes paremti partijas. Neturime kito kelio – tik bendraudami su artimaisiais ir darbuotojais, pažįstamais. Tačiau tai piktavališkai badoma palaikyti kažkokiu spaudimu, nederamais veiksmai. O iš tiesų tai yra bandymas žlugdyti besikuriančias, savo rinkėjų ratą siekiančias formuoti partijas."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl tokių veiksmų partijos prieš rinkimus atsiduria nelygiavertėje situacijoje. Akivaizdu, kad tai neskatina demokratinių procesų šalyje “, – konstatavo LŽP pirmininkė.

Agituoja visos partijos

Seniai įkurtos, savo komunikacijų tinklus per daugelį metų išplėtojusios partijos aktyviai ragina žmones paremti politines jėgas savo lėšomis.

„Kokie bus agitacijos rezultatai, pamatysime rudeniop, kaip bus suskaičiuotos pervestos lėšos. Manau, kad rezultatai mūsų partijai turėtų būti geri“, – vylėsi vienas socialdemokratų lyderių J.Olekas.

REKLAMA

Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis viešai ragina Lietuvos gyventojus paremti partiją 1 proc. Vilčių papildyti savo kasą neslepia ir Liberalų ir centro sąjunga (LiCS).

„Visiems skyriams esame pasakę – ką susirinksite, tas bus jūsų. Taip sakant, motyvavome lokaliai. Viskas iš pradžių pateks į bendrą partijos sąskaitą, o paskui bus paskirstyta skyriams. Aišku, apibendrinančios statistikos dar neturime, tik visi intensyviai juda, kruta bandydami rinkti tą procentą, nes tai yra galimybė turėti veiklai lėšų“, – sakė LiCS pirmininko pavaduotojas Gintautas Babravičius.

Arūnas DAMBRAUSKAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų