Slovakijoje baigėsi ketvirtasis pasaulio biatlono sąjungos (IBU) taurės etapas. Tai antra pagal pajėgumą biatlono varžybų serija, bet į varžybas atvyko pajėgiausios Lietuvos biatlonininkės, kovojančios dėl kelialapių į Pekino olimpiadą.

Sekmadienį moterų 7,5 km sprinte nugalėjo be klaidų šaudžiusi rusė Larisa Kuklina (20:24.1 min., 0 baudos ratų). Antra finišavo norvegė Ragnhild Femsteinevik (+2.4 sek., 1), o trečia – dar viena rusė Viktorija Slivko (+12.3, 0).

Tarp lietuvių vėl išsiskyrė Gabrielė Leščinskaitė. Šeštadienį be klaidų šaudžiusi ir 13-a finišavusi lietuvė šį kartą tokio rezultato pakartoji negalėjo dėl 1 baudos rato ir finišavo 21-a (+1:06.5, 1). Natalija Kočergina finišavo 47-a (+1:43.8, 1), o Marija Kresik – 104-a (+6:38.8, 5) tarp 110 startavusių biatlonininkių.

Bendroje IBU taurės įskaitoje lyderių trejetą sudaro rusė Anastasija Ševčenko (352), švedė Elisabeth Hoegberg (343) ir vokietė Franziska Hildebrand (308). G.Leščinskaitė (104) pakilo į 32-ą vietą, o N.Kočergina (9) nukrito į 86-ą poziciją.

Kiek anksčiau vykusiame vyrų 10 km sprinte visas tris prizines vietas užėmė norvegai: Sinde Fjellheimas Jorde (23:54.5, 0), Erlendas Bjoentegaardas (+6.2, 1) ir Johannesas Dale (+8.2, 2). Maksimas Fominas finišavo 68-as (+2:30.1, 1), Jokūbas Mačkinė – 73-ias (+2:38.5, 2), Stepanas Terentjevas – 89-as (+3:36.7, 3), o Nikita Cigak – 101-as (+4:53.4, 5) tarp 115 klasifikuotų sportininkų.

Bendroje įskaitoje naujuoju lyderiu tapo E.Bjoentegaardas (401), aplenkęs du tautiečius – Aleksanderį Fjeldą Anderseną (393) bei Haavardą Gutuboe Bogetveitą (388). M.Fominas (69) nukrito į 41-ą vietą, o Karolis Dombrovskis (32) – į 71-ą.

Kitas IBU taurės etapas sausio 12-15 d. vėl vyks Slovakijoje.