Oberhofe (Vokietija) tęsiasi penktasis pasaulio biatlono taurės etapas, kuriame šeštadienį mišrių komandų estafetę užtikrintai laimėjo norvegai.

Tarjei Boe, Johannesas Thingnesas Boe, Ingrid Landmark Tandrevold ir Marte Olsbu Roeiseland lyderiavo po kiekvieno etapo ir išvengė baudos ratų. Norvegai panaudojo 6 papildomus šovinius, o finišą pasiekė per 1 val. 28 min. 51.4 sek.

Norvegams kiek rimčiau priešintis bandė tik puikiu pasirodymu stebinę baltarusiai. Jei Baltarusijos moterų geri rezultatai šiame sezone jau yra įprasti, tai Baltarusijos vyrų geras šaudymas (1 papildomas šūvis per 4 ruožus) ir tik 35.7 atsilikimas nuo norvegų tapo staigmena. Šalies moterys šaudė kiek prasčiau (4 papildomi šūviai), bet sumažino deficitą iki norvegių, kurioms pralaimėjo 23.1 sek. ir pelnė sidabrą.

Trečią vietą užėmė prancūzai (+2:01.3 min., 0 baudos ratų, 11 papildomų šūvių).

Lietuvos rinktinė šį kartą mišrioje estafetėje nestartavo, mat Oberhofe mūsų šaliai atstovauja tik vyrai. Dėl individualių kelialapių į Pekino olimpines žaidynes kovojančios Gabrielė Leščinskaitė ir Natalija Kočergina savaitgalį startuos IBU taurės varžybose Slovakijoje.

Šeštadienį Oberhofe dar vyks mišrių porų estafetės lenktynės.