REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Asta VOLKOVAITĖ

Pastarosiomis savaitėmis nuskalbėjęs skandalas dėl narkotikų platinimo ir galimai su tuo susijusiais pareigūnais pasirodo gali būti ne vienintelis šiemet. Korumpuotų pareigūnų gali atsirasti ir daugiau. Šiuo metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai atlieka penkis ikiteisminius tyrimus dėl korupcinio pobūdžio nusikaltimų. Šeštąjį – dėl narkotikų prekybos byloje figūruojančių keturių to paties komisariato pareigūnų – atlieka Policijos departamentas.

REKLAMA
REKLAMA

Įtariamieji nežino, kad jie įtariamieji

Įtariamieji tebemiega savo lovose. Taip yra todėl, kad nė vienas iš pareigūnų, kurių atžvilgiu atliekamas tyrimas dėl korupcijos pobūdžio nusikalstamų veikų, nežino, kad tiriama jų „užklasinė“ veikla. Kaip, kada ir dėl kokių priežasčių Šiaulių apskrities VPK Imuniteto valdybos pareigūnų akys nukrypo į kolegas, policija nutyli.

REKLAMA

„Įvardyti ikiteisminių tyrimų fabulų negalime dėl jau minėtų priežasčių – kad įtariami asmenys nebūtų informuoti apie jų atžvilgiu pradėtus Imuniteto tarnybos veiksmus“, – teigia Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė.

Kokio rango pareigūnai figūruoja įtariamųjų rate, neatskleidžiama. Atstovė spaudai teigia, kad neatmestina, jog kai kurie ikiteisminiai tyrimai gali būti nutraukti, pareigūnams panaikinus įtarimus arba, priešingai, įtariamųjų ratas gali plėstis.

REKLAMA
REKLAMA

Apie vieną tyrimą prieš keletą dienų buvo prabilta vienoje televizijos laidų. Šiaulietis verslininkas, kurio įmonė įrengė vienam pareigūnui kaminą, pasakojo apie tai, kaip istorija pakrypo baigus darbus. Jaunas vaikinas užsiminė apie galimai nepagrįstus daiktų poėmius ir nesankcionuotą kratą jo namuose. Į nešvarią istoriją įsipainiojęs ne vienas pareigūnas. Kai kurie jų – tie patys, kurie jau figūruoja narkotikų prekybos byloje.

Dėl piktnaudžiavimo ir savavaldžiavimo praėjusiais metais pradėtas ikiteisminis tyrimas pareigūnams nesutrukdė likti dirbti policijos sistemoje – tyrimą atliekantiems trūksta medžiagos jį sėkmingai užbaigti. Viešinimą prilygina nesėkmei

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kad Šiaulių apskrities VPK atliekami dar penki tyrimai dėl galimos korupcijos, savaitraščiui pavyko sužinoti tik nusprendus pasidomėti Šiaulių apskrities AVPK Imuniteto valdybos darbų ataskaitomis. Tam pasitelkiami teisiniai argumentai.

„Kai kurie pareigūnų veiksmai, būtini atskleidžiant nusikalstamą veiką, yra galimi tik pradėjus ikiteisminį tyrimą, tačiau paviešinus apie jo pradėjimą pats tyrimas būtų pasmerktas nesėkmei, nes nusikalstama veika įtariami asmenys būtų informuoti apie jų atžvilgiu pradėtus Imuniteto tarnybos veiksmus. Nusikalstamų veikų rezultatyvaus tyrimo tikslu ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai turi teisę priimti sprendimą dėl tyrimo pradėjimo neviešinimo. Taip elgiamasi ne tik tais atvejais, kai tyrimas atliekamas pareigūnų atžvilgiu, bet ir visais kitais atvejais, kai informacija apie ikiteisminio tyrimo pradėjimą pakenktų nusikaltimo atskleidimui“, – sako G. Smagriūnienė neslėpdama, jog jos atsakymai buvo derinti ir su Policijos departamentu, kurio Imuniteto valdybos pareigūnai tiria dėl narkotikų prekybos dideliu mastu įklimpusių pareigūnų veiksmus.

REKLAMA

Nutrauktų daugiau nei rezultatyviai baigtų

Kokia baigtis laukia naujų ikiteisminių tyrimų dėl korupcijos, galima tik spėlioti. 2012 metais trys Imuniteto skyriaus pareigūnų pradėti ikiteisminiai tyrimai (vienas – dėl kyšininkavimo, du – dėl piktnaudžiavimo) buvo nutraukti.

„Nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – tvirtina G. Smagriūnienė.

Tik du 2012 metais Imuniteto skyriaus pareigūnų baigti ikiteisminiai tyrimai pasiekė teismą. Vienas – dėl Pakruojo rajono PK darbuotojos, kuri praėjusių metų rugpjūčio 22 d. buvo sulaikyta, įtarus prekyba poveikiu. 500 Lt piniginiu atlygiu buvo siekiama, kad nebūtų surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Teismas pareigūnei skyrė 30 MGL dydžio baudą.

Kitas tyrimas buvo baigtas Raseinių rajono PK Viešosios policijos skyriaus patrulio atžvilgiu dėl kyšininkavimo. Pareigūnas nuteistas solidesne – 90 MGL dydžio – bauda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų