Chožuve (Lenkija) šeštadienį po daugiau nei mėnesio pertraukos buvo pratęstas „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų sezonas. Čia surengtas 9-asis 2022 m. etapas.

Prestižinėse varžybose pasirodė ir geriausia Lietuvos ieties metikė Liveta Jasiūnaitė. Ji jau pirmu bandymu užfiksavo 61,79 metro rezultatą (61,79 - 60,40 - 57,64 - X - 58,57 - X) ir užėmė aukštą – trečią – vietą. L.Jasiūnaitė beveik visas varžybas buvo antra, o po pirmo bandymo lydere tapo geriausia visų laikų ieties metikė čekė Barbora Špotakova (62,29). 41-erių veteranė vėliau leido sau neatlikti trijų metimų, nes varžovės rezultatų negerino.

Penktas čekės bandymas nebuvo įskaitytas, bet ji ir toliau laikėsi pirma, o lietuvė – antra. Šeštąjį bandymą be B.Špotakovos ir L.Jasiūnaitės dar gavo trečia buvusi „Deimantinės lygos“ sezono lyderė japonė Haruka Kitaguchi. B.Špotakova paskutiniu bandymu pasiekė neblogą rezultatą (61,78), o L.Jasiūnaitės metimas buvo neįskaitytas. Tada joms reikėjo sulaukti paskutinio H.Kitaguchi metimo, o jis situaciją apvertė aukštyn kojomis.

H.Kitaguchi paskutiniu mėginimu ietį numetė net 65,10 m. Taip japonė laimėjo antrą įskaitinį „Deimantinės lygos“ etapą iš eilės ir nustūmė B.Špotakovą į antrą vietą, o L.Jasiūnaitę – į trečią.

Šių metų pasaulio čempionate L.Jasiūnaitė ietį numetė 63,80 m ir buvo vos per 18 cm nuo sau priklausančio Lietuvos rekordo. Su šiuo rezultatu L.Jasiūnaitė 2022 m. pasaulyje užima 11-ą vietą. Lietuvė į Chožuvą atvyko po sėkmingo pasirodymo ankstesniame „Deimantinės lygos“ etape, kur ji taip pat buvo trečia ir pelnė 6 įskaitinius taškus, kurie svarbūs kovoje dėl patekimo į finalinį etapą.

Ieties metikės dalinosi ne tik įskaitinius taškus, bet ir 25 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą. Nugalėtojai atiteko 10 tūkst. JAV dolerių. L.Jasiūnaitė pelnė dar 6 įskaitinius taškus ir 3500 JAV dolerių. Po dviejų etapų bendroje „Deimantinės lygos“ įskaitoje L.Jasiūnaitė (12 tšk.) atsilieka tik nuo H.Kitaguchi (16 tšk.). Likus dviems įskaitiniams ieties metikių startams L.Jasiūnaitė turi puikias galimybes patekti į finalinį sezono etapą.