REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dvi savaičių darbo Europos Parlamente (EP) vingrybes Briuselyje ir Strasbūre studijavę Lietuvos parlamentarai tikisi, kad įgytos žinios nenueis veltui. Jau gegužės mėnesį Seimas turi apsispręsti, ar siųsti į EP sesijas stebėtojų teisėmis dalyvauti 13 Lietuvos parlamentarų.

REKLAMA
REKLAMA

"Tai priklausys nuo Seimo, ar jis mus pasiųs, ar ne. Aišku, yra vilties. Jeigu mus siuntė ir mūsų mokymosi neįvertino neigiamai, tai gal ir bus toks sprendimas", - trečiadienį (02.19) Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė iš studijų EP sugrįžęs modernusis krikščionis demokratas Egidijus Vareikis.

REKLAMA

Spaudos konferencijoje dalyvavusi socialdemokratė Birutė Vėsaitė teigė, jog į klausimą, ar naudinga dalyvauti EP darbe, geriausią atsakymą davė lobistai. Jos teigimu, EP yra akredituota net 10 tūkst. lobistų, atstovaujančių didžiausioms pasaulio bendrovėms.

Be to, B. Vėsaitė teigė pastebėjusi ir kitokį nei Lietuvoje europarlamentarų darbo stilių. "Žmonės ten yra labiau mandagūs. Mūsų stilius yra labiau autoritarinis", - pabrėžė B. Vėsaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo nariai nuvykę į EP pastebėjo, kad ten tautiškumas neturi reikšmės, nes parlamentarai yra pasiskirstę ne pagal jų atstovaujamas šalis, o pagal politines frakcijas.

Seimo nariai pareiškė susidomėjimą tik trimis iš septynių frakcijų - Europos liaudies partijos, Socialistų ir Liberalų-demokratų-reformistų.

Pernai sėkmingai derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą baigusi Lietuva tikisi 2004 metais tapti visateise šios organizacijos nare ir surengti pirmuosius rinkimus į Europos Parlamentą.

Taip pat skaitykite:

Kastytis Kovas: Su kuo lietuviškos partijos bendraus Europos Parlamente?http://www.omni.lt/?rask$9359_84776$z_87988

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų