Sekmadienį Kelno „Lanxess“ arenoje (Vokietija) pasibaigusio Europos vyrų rankinio čempionato didžiajame finale triumfavo dabartiniai olimpiniai čempionai prancūzai, kurie po pratęsimo 33:31 (14:14, 27:27) nugalėjo dabartinius pasaulio čempionus danus. Prancūzai taip atsirevanšavo danams už pernai pralaimėtą pasaulio čempionato finalą (29:34).

Pirmajame kėlinyje nė viena komanda neįgijo didesnės nei 2 įvarčių persvaros, o pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą. Po pertraukos danai pelnė 3 įvarčius be atsako ir įgijo rekordinį pranašumą (14:17). Prancūzams prireikė daugiau nei 20 minučių, kad pusiausvyra būtų atstatyta (23:23).

Likus žaisti mažiau nei 6 min. prancūzai persvėrė rezultatą (25:24), bet čia pat praleido 2 įvarčius (25:26). Likus žaisti apie 3 min. Kentinas Mahe atstatė pusiausvyrą (26:26), tačiau jau kitos atakos metu Mathias Gidselis grąžino danams persvarą (26:27). Vėliau danai apsigynė ir galėjo atitrūkti, tačiau savo progą iššvaistė, o Ludovicas Fabregasas likus žaisti pusę minutės išplėšė pratęsimą (27:27).

Pratęsime danai kurį laiką pirmavo (27:28, 28:29), bet tada prancūzai pelnė 3 įvarčius be atsako ir pakeitė rungtynių eigą (31:29). Danai vėliau porą kartų priartėjo iki minimumo, o prancūzai abu sykius į tai atsakė savo įvarčiais ir įtvirtino pergalę.

Nugalėtojams 8 įvarčius pelnė L.Fabregasas, 5 – naudingiausiu čempionato žaidėju (MVP) tapęs Nedimas Remili. Danų gretose išsiskyrė Mikkelis Hansenas (9 įvarčiai), M.Gidselis (8) ir Simonas Pytlickas (5).

Prancūzai prieš tai ir pusfinalyje su švedais gelbėjosi išplėšdami pratęsimą. Tiesa, tąkart prancūzų įvartis sukėlė nemažai diskusijų dėl galimo taisyklių pažeidimo, bet švedų protestas buvo atmestas.

Europos čempionato didžiajame finale pratęsimo prireikė pirmą kartą nuo 2002 m. Prancūzai čempionų titulą susigrąžino po 10 metų pertraukos. Įdomu tai, kad 2014 m. finale jie irgi nugalėjo danus (41:32).

Kiek anksčiau sekmadienį vykusiame mažajame finale švedai 34:31 (18:12) nugalėjo vokiečius. Švedai šiame čempionate gynė nugalėtojų titulą, bet turėjo tenkintis bronza.