Šeštadienį Majamyje (JAV) vykusią penktąją „Formulės 1“ sezono kvalifikaciją laimėjo meksikietis Sergio Perezas su „Red Bull“ bolidu, įveikęs ratą per 1 min. 26.841 sek.

Esminiu faktoriumi paskutinėje kvalifikacijos dalyje tapo monakietis Charlesas Leclercas. „Ferrari“ pilotas lemiamo bandymo metu išlėkė iš trasos ir kliudė barjerus ir baigė savo pasirodymą. Greitai buvo parodyta raudona vėliava, dėl kurios kiti pilotai negalėjo baigti savo greitųjų ratų. Čia pat pranešta, kad kvalifikacija nebus pratęsta, nes liko per mažai laiko įveikti greituosius ratus.

Ch.Leclercas pirmo bandymo metu irgi padarė klaidą bei pelnė tik 7-ą starto vietą (1:27.861). Dar labiau nepasisekė čempionato lyderiui olandui Maxui Verstappenui („Red Bull“). Jis irgi klydo pirmo bandymo metu bei net neįveikė greitojo rato. Vėlesnį jo bandymą nutraukė Ch.Leclerco avarija, tad M.Verstappenas trečioje kvalifikacijos dalyje liko be rezultato ir gavo 9-ą starto vietą. Rezultato nefiksavo ir suomis Valtteri Bottas („Alfa Romeo“), kuriam atiteko 10-a pozicija.

Antra startine vieta džiaugėsi ispanas Fernando Alonso („Aston Martin“, 1:27.202). Trečias startuos ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis („Ferrari“, 1:27.349).

Didžiausia pirmosios kvalifikacijos dalies sensacija tapo kanadiečio Lance‘o Strollo nesėkmė. „Aston Martin“ pilotas užėmė vos 18-ą vietą (1:28.476) ir net nepateko į antrąją kvalifikacijos dalį.

Antroje kvalifikacijos dalyje prastai pasirodė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Septyniskart pasaulio čempionas buvo tik 13-as (1:27.975).

Po 4 etapų čempionate lyderiauja M.Verstappenas (93 taškai), turintis trapią persvarą prieš S.Perezą (87). Trečias lieka F.Alonso (60). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Red Bull“ (180), „Aston Martin“ (87) bei „Mercedes“ (76).

Majamio GP lenktynės prasidės sekmadienį 22.30 val. Lietuvos laiku.