REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Internetinė apklausa parodė, kad iki šiol tik apie 32 proc. tėvelių nebereikalingus vaikų žaislus ir daiktus atiduoda draugų arba giminių (27 proc.) vaikams, 15 proc. stengiasi parduoti, 6 proc. pasilieka būsimam kūdikiui, dar tiek pat – išmeta. Bet kokiu atveju svarbu, kad vaikas žaistų su švariais ir dezinfekuotais žaislais, o jo priežiūrai būtų naudojami specialiai išvalyti daiktai. Ar atsakingai atiduodame panaudotus vaikų žaislus ir daiktus? Kaip reiktų juos paruošti prieš atiduodant giminių, draugų vaikams ar labdarai?

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Raudonojo kryžiaus draugijos slaugos socialinės paramos ir slaugytojų programos vyr. administratorės Zitos Juškienės, renkant žaislus labdarai žmonės nėra įpareigoti juos specialiai paruošti, tačiau smagu, kai atnešami prižiūrėti ir tvarkingi daiktai. Šiuo metu rengiama akcija „Dalinkimės vaikyste“, kurios metu Raudonojo kryžiaus draugija kartu su prekių vaikams parduotuvių tinklais „Kotryna“, „Baby City“, „Vaikų miestas“, „Cipollino“ renka nenaudojamus vaikų žaislus ir jų auginimui būtinus daiktus.

REKLAMA

„Kadangi akcija vyksta jau antrus metus, galima pastebėti, kad žmonės noriai neša žaislus ar vaikų daiktus, bet dažnai jie nebūna perplauti ar išvalyti. Mes perduodame daiktus daugiavaikėms šeimoms ir vienišoms motinoms, taip pat pabėgėlių vaikams Pabradėje įpareigodami juos pasirūpinti žaislų ir daiktų higiena. Žinoma, kai kurie gavę žaislus ar daiktus juos tik paviršutiniškai išvalo, tad svarbu, kad žmonės žinotų, kaip tinkamai išvalyti vaikų rūbelius, žaislus ir kitus daiktus“, - sako Z. Juškienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip prižiūrėti vaikų daiktus ir žaislus?

Žmonėms būtina įsiminti šią taisyklę: bet ką dedant į lentynas su mintimi „gal prireiks“, būtina išskalbti ar išvalyti, kad daiktas nebūtų suvarpytas kandžių ar paliktas su įsisenėjusiomis dėmėmis. Ši geroji praktika turėtų įsigalioti ir kalbant apie labdarą.

„Kaip jis bus atidžiai dezinfekuojamos čia jau gavusio problema, bet tas pirminis išvalymas yra būtinas. Jeigu esi pasiruošęs paaukoti kažką, tai lygiai taip pat reiktų skirti laiko išvalymui ir neatiduoti vežimuko su trupiniais, o tiesiog įkišti į skalbimo mašiną ir išskalbti“, - sako švaros centro „Delicato“ savininkė Guoda Dociūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie gautus iš draugų, giminių ar paaukotus vaikų daiktus ar žaislus, nepakanka tik praskalbti. Visi vaikų daiktai turėtų būti valomi šlapiu, ne cheminiu valymu. Šiais laikais yra cheminių priemonių skirtų dezinfekacijai ir namų sąlygomis. Tad kokie žingsniais turėtų būti žmonių gavusių paaukotą žaislą, rūbelius ar kitus daiktus?

Nepakanka jų praskalbti kvapniosiomis skalbimo priemonėmis, reikia dezinfekuoti. Dezinfekcija yra plovimas specialiomis dezinfekcinėmis priemonėmis.

„Atiduotą ar paaukotą žaislą ar užvalkalėlį, ypatingai jei šie daiktai praleido kažkiek laiko garaže, palėpėje ar dar kažkur, reiktų visų pirma dezinfekuoti, o ta dezinfekcija yra plovimas. Dažniausiai gamintojas nurodo, kiek kartų po to reikia praskalauti ar perplauti, kad priemonės nealergizuotų vaiko“, - sako G. Dociūtė.

REKLAMA

Didelį dėmesį reiktų skirti vežimėlių, automobilinių kėdučių valymui. Pasak G. Dociūtės, dažnai tėvai išneša šiuos daiktus į kiemą, išpurto ir galvoja, kad viskas gerai. Iš tikrųjų reikia normaliai išplauti ir išskalauti tas vietas, kur liečiasi su vaiko kūnu. Šiuolaikines automobilines kėdutes ar vežimėlius prižiūrėti yra lengva.

„Naujausi vežimėliai puikiai pritaikyti, kad juos būtų paprasta prižiūrėti, kad atlaikytų ne vienerius metus ir jais galėtų naudotis kelios vaikų kartos. Medžiaginė dalis lengvai nusiima ir gali būti skalbiama, tas pats galioja ir vaikiškoms automobilinėms kėdutėms. Tad iš esmės, jei norite išlaikyti šiuos daiktus kuo geresnės formos, būtina juos prižiūrėti. Taip pat tai aktualu atiduodant juos labdarai: juk neatiduosi nešvaraus daikto, gerbdamas save ir tą, kuriam tas daiktas atiteks“, – sako bendrovės „Kotryna“ mažmeninės prekybos vadovas Laimonas Bazilius.

REKLAMA

Specialistai taip pat įspėja, kad nereikėtų daryti klaidos pavalant tik išteptas vietas, nes taip bus paliktas dar didesnis kiekis cheminių medžiagų. Vaikas daiktus kiša į burną, deda arti veido, tad žaislus būtina kruopščiai prižiūrėti. Plastmasinius daiktus taip pat būtina dezinfekuoti, bet paskui atidžiai nuplauti vandeniu.

Reikia prižiūrėti daiktus taip, kad jais galėtų naudotis ne vienas ir ne du vaikai. Vaikai auga ir daugelio jiems skirtų žaislų ar daiktų nereikia, tad gerai prižiūrėtus daiktus galima prikelti antram gyvenimui jais su kažkuo pasidalinus.

Modesta Kairytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų