10
Dakaro ralis (nuotr. Organizatorių)
10

Šeštadienį Argentinoje vykstančio Dakaro ralio finišo liniją kirto du Lietuvos ekipažai. Paskutiniame greičio ruože, kurį sudarė palyginti kuklūs 180 kilometrų, Toyota HILUX vairuojantis „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ ekipažas  su B. Vanagu trasoje užtruko 01:47:48 val. ir dienos įskaitoje užėmė 20 vietą. Bendroje įskaitoje B. Vanagas tapo 27-tas, o kitas lietuvis, Antanas Juknevičius, jam sekė įkandin, bendroje įskaitoje užėmęs 28-tą vietą.

Benediktas Vanagas paskutinėje kovoje finišavo 20-as ir bendroje įskaitoje užėmė 27-ą vietą. A. Juknevičius finišą pasiekė 28-as ir bendroje įskaitoje užėmė tokią pačią poziciją. Nuo geriausią etapo rezultatą parodžiusio prancūzo Sebastien Loeb, Benedikto Vanago ir šturmano Sebastiano Rozwadowskio ekipažas atsiliko 10 min. 56 sec . Preliminariais duomenimis bendroje Dakaro ralio įskaitoje lenktynininkai iškovojo 27 vietą. „Dviejų savaičių išbandymas baigtas.“ – sakė Benediktas Vanagas. Tai buvo ketvirtasis Dakaro ralis, kuriame dalyvavo B. Vanagas. Sudėtingiausiose planetos lenktynėse šimtu procentu važiuojantis greičiausias Dakaro lietuvis finišavo visus keturis kartus. Sausio antrąją prasidėjusiose lenktynėse 9000 kilometrų, įskaitant pervažiavimus, lietuvio ir lenko ekipažas įveikė sportiniu „Toyota HILUX“ bolidu. Dakaro ralis vyko Argentinoje ir Bolivijoje. Lenktynių nugalėtoju tapo daugkartinis šio ralio nugalėtojas Stephane Peterhansel iš Prancūzijos. Automobilių klasėje iš 111 ekipažų startavusių dalyvių visą Dakaro maratoną įveikė 68 ekipažai.