Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį žiūrovų laukė moterų dailiojo čiuožimo varžybų finalas – 25 sportininkės atliko laisvąsias programas ir išsidalins medalius.

Moterų dailiojo čiuožimo varžybos visada tampa žiemos žaidynių puošmena, tačiau šį kartą viskas vyko skandalo fone.

Varžybų favoritė ir lyderė po trumposios programos, 15-metė rusė Kamila Valijeva įtariama dopingo vartojimu – teigiamas testas buvo gautas dar praėjusių metų pabaigoje, bet rusai šį faktą nutylėjo ir išleido sportininkę į žaidynes, kurių metu ir išaiškėjo tiesa. Po ilgų svarstymų buvo nutarta leisti K. Valijevai toliau varžytis, o nuodugnesnį tyrimą atlikti po žaidynių.

Po trumposios programos, kurias sportininkės atliko antradienį, pirmavo – K. Valijeva (82,16 balo.), antra buvo kita rusė Ana Ščerbakova (80,2 balo.), o trečia – japonė Kaori Sakamoto (79,84 balo).

Vis tik 15-metė rusė laisvojoje programoje grubiai klydo ir liko be medalio. Ji surinko 224,09 balo ir užėmė ketvirtą vietą.

Auksą iškovojo rusė A. Ščerbakova (255.95 balo), antrą vietą užėmė kita Rusijos olimpinio komiteto atstovė  Aleksandra Trusova (251,73 balo), o bronza atiteko japonei K. Sakamoto (233,13 balo).