REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

 

Lietuvoje besilankantis NATO generalinis sekretorius Andersas Fogh Rasmussenas atvyko į prezidentūrą.

REKLAMA
REKLAMA

Tiek A. F. Rasmussenas, tiek D. Grybauskaitė šiandien skrenda į Vokietiją į Miuncheno saugumo konferenciją.

REKLAMA

D. Grybauskaitė padėkojo NATO vadovui už indėlį į Baltijos šalių saugumą, kuris tapo užtikrintesnis ne tik gynybiškai ir karine prasme, bet ir energetine prasme. Pasak jos, A. F. Rasmussenas daug padarė, kad Lietuva turėtų realius gynybos planus ir jie būtų pradėti įgyvendinti. Prezidentė džiaugėsi, kad šiandien pirmą kartą vyks pratybos pagal Penktą NATO straipsnį, kurių metu bus išbandytas kolektyvinės gynybos scenarijus. „Lietuvai ir visam regionui tai labai svarbu, kad vyktų reguliariai ir užtikrintų realų mūsų saugumą. Juk užsitikrinome, kad oro policijos misija Baltijos šalyse taptų nuolatine“, – pabrėžė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ji džiaugėsi, kad pernai NATO vadovas palaikė idėją, kad atidarytas Lietuvoje energetinis saugumo centras taptų NATO kompetencijos centru.

„Mūsų laukia svarbi misija Europos pirmininkavimo metu kalbėti ir spręsti klausimus, susijusius su europine saugumo sistema. Rugsėjo mėnesį įvyks ES gynybos ministrų susitikimas, kur pakviečiau dalyvauti ir generalinį sekretorių kaip stebėtoją, nes ES gynybos pareigūnai turi derinti savo veiksmus su NATO ir toks glaudesnis bendradarbiavimas tikrai yra būtinas. Taip pat gruodį vyks Europos vadovų taryba (EVT), skirta saugumui ir gynybos klausimams. Tikėtina, kad šiemet gali būti organizuojamas papildomas susitikimas Briuselyje visų NATO šalių vadovų, tai yra svarbu visam aljansui, nes saugumo situacija tiek Europoje, tiek pasaulyje nuolat keičiasi. Europinė dimensija, vis svarbesnė ir Lietuvai, ir pačiai Europai, kaip užtikrinti savo saugumą, taip pat saugi, todėl tikiuosi, kad generalinio sekretoriaus idėjos apie transatlantinį bendradarbiavimą tarp Europos, JAV ir kitų aljanso narių turi stiprėti, nedubliuojant vienas kito“, – sakė šalies Prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„NATO įsipareigojusi Lietuvai 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę, 365 dienas į metus. Dabar NATO pajėgos patruliuoja Baltijos oro erdvėje, keturiolika sąjungininkų jau prisidėjo prie šios misijos, ir dar daugiau yra išreiškusios susidomėjimą ir norą dalyvauti. Kaip NATO narė Lietuva taip pat turi įsipareigojimų. Ji pademonstravo lyderystę Afganistane, kur Lietuvos kariai dalyvavo Goro provincijos atstatymo misijoje, kad kuo greičiau ateitų ta diena, kai afganų pajėgos pačios perims saugumo užtikrinimą savo šalyje“, – kalbėjo A. F. Rasmussenas.

REKLAMA

Jis pagyrė Lietuvą už Vilniuje atidarytą Energetikos saugumo centrą ir išreiškė viltį, kad šioje srityje Lietuva dar pasitarnaus NATO. Jo manymu, ši Lietuvos idėja ir iniciatyva yra sveikintina, todėl paragino visus sąjungininkus dalyvauti tokiuose projektuose.

NATO vadovas atkreipė dėmesį, kad norėtų, jog ateityje būtų nustatyta apatinė riba gynybos išlaidoms ir būtų sumažintas atotrūkis gynybos išlaidų srityje, turint omeny, kad ekonomika pradeda atsigauti. Jo nuomone, išlaidas gynybai reikia didinti, todėl jis paragino šį įsipareigojimą vykdyti.

REKLAMA

„Jūsų lyderystė ya ryški, tikiu, kad jūs ir toliau ją demonstruosite, kai spręsime įvairias problemas. Tikiuosi ir toliau su jumis dalyvauti aljanse“, – Prezidentei pagyrų negailėjo NATO generalinis sekretorius.

------------------------------------------------

Tai jau trečiasis A. F. Rasmusseno vizitas Lietuvoje nuo 2009 m., kai jis pradėjo eiti šias pareigas. Šįkart viešėdamas Lietuvoje NATO vadovas susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi, krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrais Juozu Oleku ir Linu Linkevičiumi, Seimo vadovybe, lankysis NATO oro policijos misijos bazėje Zokniuose, kur šiuo metu Baltijos valstybių oro erdvę su savo naikintuvais saugo Danijos karališkųjų oro pajėgų kariai.

Lietuvos Prezidentė ir NATO vadovas kalbės apie Aljansui ir Baltijos šalių regionui svarbiausius saugumo ir gynybos klausimus, taip pat aptars, kaip realiai veikia NATO gynybos planai.

Bus papildyta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų