0

Priverstiniai eksperimentai Lietuvos rinktinei kontrolinėse rungtynėse Tiranoje antradienį baigėsi šaltu dušu. Pažliugusioje aikštėje vykusiose rungtynėse lietuviai nusileido Albanijos komandai rezultatu 1:4.

Rungtynių baigtį nulėmė trys albanų įvarčiai per dešimt pirmojo kėlinio minučių. Antrajame kėlinyje lietuviai dar įsimušė į savo vartus, o paguodos įvartį mūsiškiams pelnė vienas iš trijų debiutavusių žaidėjų - puolėjas Evaldas Razulis, rašo LFF.

Gretas praretino ligos

Be septynių žaidėjų į Albaniją atvykusiai Lietuvos rinktinei užduotį prieš kontrolinę dvikovą dar labiau apsunkino virusinė infekcija, dėl kurios rungtynių dieną liko vos keliolika sveikų žaidėjų.

Dėl ligos komandai negalėjo padėti saugai Mindaugas Panka, Kęstutis Ivaškevičius ir Vytautas Lukša, o neseniai pasveikęs Mindaugas Kalonas bei ligos požymius pajautęs Saulius Mikoliūnas dvikovą pradėjo tarp atsarginių.

Lietuvos ekipos startinėje sudėtyje liko vos du futbolininkai, kurie penktadienį žaidė atrankos rungtynes Slovakijoje. Nacionalinės rinktinės gretose šį kartą debiutavo Klaipėdos „Atlanto" narys Andrius Bartkus, kuris rungtyniavo nuo pradžių Dar du debiutantai žaidė po keitimo - „Atlanto" puolėjas E.Razulis ir jaunasis saugas Martynas Dapkus.

Kova lietuje ir purve

Dar nuo pirmadienio „Qemal Stafa" stadiono veją retkarčiais merkęs lietus prapliupo ir prieš pat rungtynes. Dėl to aikštėje abiejų komandų žaidėjams teko taikytis ne tik prie varžovų žaidimo, bet ir prie pažliugusios vejos bei purvo.

Tiesa, dvikovos pradžia mūsiškiams nieko blogo nežadėjo. Nors varžovai dažniau kontroliavo kamuolį, pavykdavo atmušti jų atakas ir surengti savus išpuolius. Pirmasis po kampinio šalia vartų galva smūgiavo Mindaugas Palionis. Netrukus tas pats žaidėjas bandė atakuoti vartus iš baudos aikštelės prieigų, tačiau pataikė į vartininką.

26 minutę nuskambėjo pavojaus varpai prie mūsų vartų - po kampinio bei kelių varžovų smūgių lietuvius gelbėjo Ernestas Šetkus ir gynėjai.

Nokdaunas prieš pertrauką

33 minutę Albanija išsiveržė į priekį - baudos smūgį atlikęs Albanas Meha pergudravo E.Šetkų ir pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Dar po keturių minučių albanai padvigubino persvarą. Po perdavimo iš aikštės gilumos vienas prieš vartininką išbėgęs šeimininkų puolėjas Edgaras Cani smūgiavo tiksliai.

Tuo lietuvių nesėkmės pirmajame kėlinyje nesibaigė - 43 min. netikėtai atšokusį kamuolį gavęs Migjen Basha smūgiavo tiksliai į vartų kampą.

Prieš pertrauką varžovų vartams dar grasino Arvydas Novikovas, bet po reido iš baudos aikštelės prieigų saugo muštas kamuolys skriejo virš vartų.

Pelnytas garbės įvartis

Antrajame kėlinyje lietus nesiliovė, kuo toliau, tuo labiau prastėjo ir sąlygos žaidimui. 57 min. Fortūna dar kartą atsuko nugarą Lietuvos ekipai. Po albanų perdavimo nuo M.Palionio atsimušęs kamuolys ketvirtą kartą atsidūrė mūsiškių vartuose.

Vėliau Lietuvos komanda vis dažniau lankėsi varžovų aikštės pusėje. 66 min. šeimininkų klaida gynyboje vos nepasinaudojo Deividas Matulevičius, tačiau iš kelių metrų smūgiuotas kamuolys prariedėjo šalia vartų linijos. Kiek vėliau po Edgaro Česnauskio atlikto baudos smūgio galva šalia vartų smūgiavo Evaldas Razulis.

74 minutę lietuviams pagaliau pavyko pralaužti varžovų gynybą. Po dar vieno baudos smūgio E.Česnauskis perdavė kamuolį į baudos aikštelę ir ten E. Razulis galva nukreipė kamuolį į vartus.

Dvikovos pabaigoje Lietuvos rinktinė surengė dar pora pavojingų atakų, varžovų vartams vėl grasino E.Razulis, tačiau daugiau įvarčių įmušti nepavyko.

Kitos Lietuvos rinktinės rungtynės numatytos birželio 7 dieną Vilniuje. 2014 m. Pasaulio čempionato atrankos varžybose mūsiškiai susitiks su Graikija.

Rungtynių statistika

Albanija - Lietuva 4:1 (3:0) "Qemal Stafa" stadionas Teisėjas - Ivaylo Stoyanov (Bulgarija) Įvarčiai: 33 min. Alban Meha, 37 min. Edgar Çani, 43 min. Migjen Basha (Albanija); 57 min. Mindaugas Palionis (į savo vartus); 74 min. Evaldas Razulis (Lietuva) Įspėti: 42 min. Andrius Bartkus, 50 min. Linas Pilibaitis, 54 min. Evaldas Razulis (Lietuva); 73 min. Armando Vajushi (Albanija)

Lietuva: Ernestas Šetkus (61 min. Emilijus Zubas), Vytautas Andriuškevičius (85 min. Saulius Mikoliūnas), Mindaugas Palionis, Georgas Freidgeimas, Deividas Česnauskis, Edgaras Česnauskis, Fedor Černych (46 min. Evaldas Razulis), Arvydas Novikovas, Andrius Bartkus (73 min. Martynas Dapkus), Linas Pilibaitis (64 min. Mindaugas Kalonas), Deivydas Matulevičius.

Albanija: Etrit Berisha, Andi Lila (77 min. Elseid Hysaj), Tefik Osmani, Ansi Agolli, Edgar Çani (63 min. Armando Sadiku), Sabien Lilaj (80 min. Emiliano Vila), Mërgim Mavraj, Migjen Basha, Alban Meha (76 min. Jahmir Hyka), Erjon Bogdani (70 min. Lorik Cana), Valdet Rama (63 min. Armando Vajushi). Atsarginiai: Samir Ujkani, Orges Shehi, Armend Dallku, Franc Veliu, Ervin Bulku, Odhise Roshi Priverstiniai eksperimentai Lietuvos rinktinei kontrolinėse rungtynėse Tiranoje antradienį baigėsi šaltu dušu. Pažliugusioje aikštėje vykusiose rungtynėse lietuviai nusileido Albanijos komandai rezultatu 1:4.

Rungtynių baigtį nulėmė trys albanų įvarčiai per dešimt pirmojo kėlinio minučių. Antrajame kėlinyje lietuviai dar įsimušė į savo vartus, o paguodos įvartį mūsiškiams pelnė vienas iš trijų debiutavusių žaidėjų - puolėjas Evaldas Razulis.