UEFA Čempionų lygos pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse Madrido „Atletico“ prarado turėtą įvarčio pranašumą prieš „Manchester United“, lygiai taip pat baigėsi Amsterdamo „Ajax“ viešnagė Lisabonoje.

Didelį susidomėjimą kėlusiame mače Ispanijos sostinėje „Atletico“ priėmė „Manchester United“ ekipą.

Šeimininkai rungtynes pradėjo puikiai. 7 minutę po Renano Lodi perdavimo iš krašto varžovų gynėjus akimirksnių aplenkęs Joao Felixas galva nukreipė kamuolį į vartus nuo virpsto – 1:0. Dar vienas R. Lodi perdavimas iš krašto pirmo kėlinio pabaigoje vos nesibaigė kurioziniu įvarčiu. Po „Atletico“ kroato Šime Vrsaljko smūgio galva kamuolys pataikė „Man United“ gynėjui Victorui Lindelofui į veidą ir atšoko į vartų skersinį.

„Atletico“ treneris Diego Simeone vėl demonstravo, kad efektingai moka saugoti palankų rezultatą. Antrame kėlinyje šeimininkai perleido iniciatyvą varžovams. Bet nepaisant turimos kamuolio kontrolės Cristiano Ronalo ir kitoms „Man United“ žvaigždėms ilgai kurti pavojaus nesisekė.

Vis tik savo progos svečiai sulaukė ir ja pasinaudojo. 80 minutę „Man United“ perėmė kamuolį, Bruno Fernandesas atliko perdavimą 19-mečiui Anthony Elangai ir pastarasis tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą išlygino rezultatą – 1:1. Rungtynėms baigiantis „Man United“ komandą vėl gelbėjo skersinis. Šį sykį – po Antoine'o Griezmanno smūgio.

Tuo pat metu Lisabonoje vietos „Benfica“ pristabdė ambicingos Amsterdamo „Ajax“ komandos entuziazmą – 2:2.

Gynėjų klaida portugalams jau 12 minutę kainavo praleistą įvartį: be priežiūros baudos aikštelėje paliktas Dušanas Tadičius šia dovanėle pasinaudojo puikiai – 0:1. 26 minutę nesėkmė ištiko „Ajax“ snaiperį Sebastieną Hallerą, kai nuo jo atšokęs kamuolys įskriejo į savuosius vartus (1:1).

S. Halleras atsitiesė labai gerai. 29 minutę vartininko Odysseaso Vlachodimoso atmuštą kamuolį jis užtikrintai nukreipė į vartus – 1:2.

27-erių S. Hallerui tai buvo jau 11-asis įvartis šio sezono Čempionų lygoje. Jis pirmauja rezultatyviausių žaidėjų įskaitoje.

„Benfica“ rezultatą išlygino 72 minutę. Kamuolį nesėkmingai atmušus vartininkui Remko Pasveerui, Lisabonos klubui atstovaujantis ukrainietis Romanas Jeremčiukas kyštelėjo galvą ir taip pelnė įvartį – 2:2.

Po įvarčio R. Jeremčiukas nusivilko „Benfica“ marškinėlius ir pademonstravo po jais paslėptus antruosius marškinėlius su Ukrainos herbo simboliais – skydą su trišakiu. Taip R. Jeremčiukas išreiškė savo požiūrį į pastarųjų dienų įvykius Ukrainoje.

Atsakomieji aštuntfinalio mačai Mančesteryje ir Amsterdame vyks kovo 15 dieną.