„Celtics“ žaidėjai jau gali pradėti matuotis NBA žiedus

Bostono krepšininkai, net ir žaisdami itin nesvetingoje „Staples Center“ arenoje ir atsilikdami 24 taškų skirtumu, galvos nenuleido.Sukandę dantis tirpdė varžovų persvarą ir po įspūdingos rungtynių pabaigos kėlė rankas į viršų. Taip, jie dar ne čempionai, bet panašu, kad tai tik laiko klausimas.

Ketvirtosiose NBA finalo rungtynėse Bostono „Celtics“ po dramatiškos kovos rezultatu 97:91 (14:35, 26:23, 31:15, 26:18) parklupdė Los Andželo „Lakers“ ekipą bei serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį jau 3:1.

Rungtynės prasidėjo įspūdingu šeimininkų žaidimu. Atrodė, kad nugalėtojas aiškus jau po pirmojo kėlinuko, kurio metu „Lakers“ traiškė savo varžovus. Po dviejų ketvirčių Los Andželo ekipos situacija dar buvo labai gera – 58:40.

Didžiosios pertraukos metu vyriausiasis „Lakers“ treneris Philas Jacksonas ragino žūtbūt laimėti trečiąjį kėlinuką ir vienu metu atrodė, jog žaidėjai įvykdys savo stratego prašymą. Nepaisant to, jog „Celtics“ priartėjo iki 12 taškų (48:60), šeimininkai netrukus padidino savo pranašumą iki 20 – 68:48. Per likusias septynias ketvirčio minutes „keltai“ pelnė 23 taškus, o į savo krepšį praleido vos penkis. Svečių ekipoje sėkmingai į žaidimą įsitraukė Rajoną Rondo pakeitęs įžaidėjas Eddie House’as, kuris pataikė du tritaškius, o taip pat sėkmingai dalino kamuolius savo komandos draugams.

espn.com nuotr.

Trečiojo kėlinuko metu petį susižeidė ir iki rungtynių pabaigos aikštelę paliko svečių vidurio puolėjas Kendrickas Perkinsas, todėl Bostono ekipos treneris žaidė lengvuoju penketuku – po krepšiais gynėsi Kevinas Garnettas, o jam talkino už savo oponentus kur kas žemesnis Jamesas Posey.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje Leonas Powe’as išlygino rezultatą – 73:73, tačiau vėliau ilgą laiką kelių taškų skirtumu pirmavo šeimininkai. Ketvirčiui įpusėjus „Lakers“ įgijo 4 taškų persvarą – 81:77, tačiau jau po poros minučių E.House’o dvitaškis pirmąkart rungtynėse suteikė minimalų pranašumą Bostono ekipai – 84:83. Netrukus po K.Garnetto metimo komandas skyrė jau penki taškai – 88:83, bet po keturių Kobes Bryanto taškų „Lakers“ atsiliko vos dviem – 87:89. Likus daugiau nei minutei svarbų tritaškį pataikė J.Posey, o pergalę įtvirtino Ray’aus Alleno metimas iš po krepšio likus 16 sekundžių. Galutinis rezultatas – 97:91 ir „Celtics“ nuo čempionų žiedų skiria vos viena pergalė.

„Lakers“ skęstantį laivą gelbėti mėgino: L.Odomas 19 (10 atk. kam.), P.Gasolis (10 atk. kam.) ir K.Bryantas (10 rez. perd., 6/19 iš žaidimo) - po 17, D.Fisheris 13, V.Radmanovičius – 10, S.Vujačičius ir J.Farmaras (abu – 2/15 iš žaidimo) – po 3.

„Celtics“ orkestrui dirigavo: P.Pierce‘as 20 (7 rez. perd.), R.Allenas 19 (9 atk. kam.), J.Posey 18 (4/8 tritaškiai), K.Garnettas 16 (11 atk. kam.), E.House’as 11.

Penktosios ir galbūt lemiamos NBA finalo serijos rungtynės vyks sekmadienio naktį Los Andželo „Staples Center“ arenoje.